جزییاتی از صدور احکام افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۰

معاون وزارت آموزش وپرورش در مورد افزایش حقوق معلمان گفت: موردی را در افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت متوجه شدیم که نیاز به اصلاح دارد و نگارش احکام در حال انجام است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن در پاسخ به پرسشی درباره صدور احکام افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: نگارش احکام در حال انجام است. موردی را در افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت متوجه شدیم که نیاز به اصلاح دارد و به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کردیم و منتظر نظر این سازمان هستیم.

وی درباره اینکه مشکلی که به سازمان اداری و استخدامی اعلام کردید، چیست؟ گفت: موضوع مربوط به تصمیم گیری درباره نحوه محاسبه و اعمال تفاوت تطبیق است که این بند باید اصلاحیه داشته باشد.

الهیار ترکمن بیان کرد: طبق تصمیم گیری‌های انجام شده دیگر مقرری ماه اول از فرهنگیان کسر نمی‌شود. (مقرری ماه اول به وجوهی اطلاق می‌شود که در هنگام تبدیل وضعیت استخدامی (آزمایشی به رسمی) و یا افزایش حقوق معلمان و مزایا از حقوق مستخدم افرادی که تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند برداشت و به صندوق بازنشستگی واریز می‌شود.)

وضعیت کمبود معلم در مدارس سمپاد

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا طبق بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ اولویت اختصاص نیروی انسانی با مدارس سمپاد است؟ اظهار کرد: اولویت اختصاص نیرو‌های کیفیت بخشی (مربی بهداشت، مشاور، متصدی آزمایشگاه و…) با مدارس سمپاد است.

وی افزود: در بحث اختصاص نیروی انسانی به کلاس‌های درس اولویت ما برای تامین معلم با مدارس دولتی است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با افزایش تعداد مدارس سمپاد نیاز به تامین استاندارد‌ها زیاد شد، گفت: اولویت برای تامین نیرو‌های کیفیت بخشی با این مدارس بوده که تاکید سند تحول بنیادین است.

الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که در مدارس سمپاد چه تعداد معلم نیاز است؟ بیان کرد: اطلاعات مربوط به معلمان مدارس سمپاد در اختیار سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان است که امیدواریم اطلاعات را با ما به اشتراک بگذارد.

در همین ارتباط بخوانید: قول مساعد نوبخت برای پرداخت حق التدریس معلمان

مطالب مرتبط
5 نظر
 1. ط

  باسلام وادب معاونت محترم اموزش وپرورش معلمان روزگار اقتصادی خوبی ندارند.اگر میشود بخاطر رضای خدا احکام بزنید معوقات با حقوق اردیبهشت بدهید.خواهش میکنم بدهکاریم قرض بهمون نمیدن خیلی گرفتاریم.خواهش میکنم.بزرگواری کنید بخاطر خدا وخون پاک شهیدان .این معوقات ۲۵درصد افرایش حقوق سالیانه معلمان را با باحقوق اردیبهشت بدهید.نگذارید به خرداد بیافتد.معلمان را حداقل راضی کنید.ما انتخابات در پیش داریم گوش به حرف مقام معظم رهبری بدهید.ولله معلمان گناه دارند.رهبری بارها فرمودند معلمان سرمایه های کشور هستند

  1. حمید

   چرابرای گرفتن حقت اینجوری خواهش و تمنا میکنی
   مگه ار. ارث باباش میخواد بده

  2. کاکلی

   اصلا دلم بە حالت تو نسوخت! برعکس من بەجات شرمندە شدم چرا التماس میکنی؟

 2. من

  نگارش 20 دقیقه طول میکشه
  برای خبرگزاری ها متاسفم که نانشان در سیاه نمایی هست و هرگز واقعیت را نشر نمیدهند

 3. اردبيل

  اگر قبلا مقرری ماه اول کسر میشد بر چه مبنایی بود؟؟ و اگر قبلا غیرقانونی کسر شده باید به حساب کارکنان برگردد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.