آغاز پرواز‌های تهران-استانبول از ۱۱ آبان

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مدت زمان توقف پرواز‌های تهران-استانبول را ۲۸ روز اعلام کرد و گفت: پرواز‌های تهران_ استانبول از تاریخ ۱۱ آبان انجام خواهد شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، تورج دهقانی زنگنه بعدازظهر امروز در یک برنامه رادیویی درباره بسته شدن پرواز‌های تهران-استانبول اظهار کرد: با توجه به شیوع موج جدید کرونا در ایران و دنیا و همچنین در کشور ترکیه، بنا به صلاحدید وزارت بهداشت ترکیه، این کشور تصمیم به تعلیق مجدد پرواز‌های تجاری مسافری میان ایران و ترکیه گرفته است.
وی افزود: بر این اساس از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد ۱۳ مهر ۹۹ تا ۱۱ آبان امسال پرواز‌ها متوقف است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه، پرواز‌های مسافری ورودی به این کشور باید خالی از مسافر باشد و هواپیما‌های ایرانی صرفاً مجاز به سفر به این کشور برای بازگرداندن مسافران بازگشتی از سفر ترکیه به کشورمان هستند.
وی یادآور شد: شهروندان ایرانی که در ترکیه مقیم هستند می‌توانند با استفاده از این پرواز‌ها به ایران سفر کنند؛ همچنین آن دسته از شهروندان ترکیه‌ای مقیم ایران می‌توانند با این پرواز‌ها به کشور خود سفر کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر اتباع ترکیه‌ای بخواهند به ایران بیایند، صرفاً با اعلام وزارت خارجه ترکیه می‌توانند پرواز خود را انجام دهند.
دهقانی زنگنه با بیان اینکه سازان هواپیمایی کشوری در حال پیگیری برقراری مجدد پرواز‌های دو کشور است، گفت: امیدواریم مجدداً پرواز‌ها در آینده نزدیک و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.
وی درباره پرواز‌های اربعین نیز بیان کرد: با توجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین با هماهنگی صورت گرفته با سازمان هواپیمایی کشوری عراق، هیچ گونه مجوز پروازی میان تهران و بغداد یا نجف صادر نخواهد شد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: تنها مجوز انجام چند پرواز محدود به هواپیمایی العراقیه داده شده تا بتوانند اتباع عراقی که در ایران هستند را به عراق بازگردانند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.