چرا یحیی گل‌محمدی جای اسکوچیچ را گرفت؟

بعد از جدایی کالدرون از پرسپولیس دراگان اسکوچیچ گزینه هدایت سرخ پوشان شد اما در نهایت یحیی گل‌محمدی جای سرمربی آرژانتینی سرخ‌پوشان را گرفت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در بخشی از صحبت‌هایش در برنامه فوتبال برتر به این نکته اشاره کرد که قبل از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی مورد توجه سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و سپاهان قرار داشت و حتی صحبت‌هایی با مدیران دو باشگاه محبوب پایتخت انجام داده که صنعت نفت مانع جدایی او شده است.

به نظر می‌رسد اشاره اسکوچیچ به مذاکره با پرسپولیس مربوط به زمانی است که گابریل کالدرون از پرسپولیس رفته بود و آنها قصد انتخاب جانشین او را داشتند. اسکوچیچ بعد از جدایی گابریل کالدرون در نیم فصل لیگ نوزدهم در کنار یحیی گل‌محمدی و مهدی تارتار گزینه پرسپولیس بود و مذاکراتی را هم با او انجام دادند ولی توافق حاصل نشد.

در این رابطه شنیدیم یکی از مدیران عالی رتبه ورزش ایران مخالف حضور اسکوچیچ روی نیمکت پرسپولیس بود. این مدیر معتقد بود چون استقلال با این مربی به توافق نرسید درست نیست پرسپولیس او را به خدمت بگیرد زیرا این کار ممکن است استقلالی‌ها را ناراحت کند.

در حالی حضور اسکوچیچ در پرسپولیس منتفی شد که چند روز بعد مدیران وقت پرسپولیس توانستند مبلغی را تامین کند تا مالک باشگاه شهرخودرو، نهایتا با جدایی سرمربی تیمش و حضور او در پرسپولیس موافقت کند.

نکته جالب ماجرا اینجاست که حالا بعد از گذشت نزدیک به دو سال از اینکه یحیی به جای اسکوچیچ سرمربی پرسپولیس شد یک بار دیگر شایعه جانشینی سرمربی موفق پرسپولیس به جای مرد کروات شنیده می شود و عده ای معتقدند یحیی جانشین اسکو در تیم ملی خواهد شد. هرچند شکوری این موضوع را تکذیب و اعلام کرد یحیی در پرسپولیس خواهد ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.