شهردار جدید تهران کیست؟

️بر اساس شنیده‌ها در میان افراد مختلفی که از آنها برای تصدی شهرداری تهران نام برده می‌شود ، نام “مجتبی عبدالهی” بیش از بقیه دیده می شود به طوری که او را به جدی‌ترین گزینه مدیریت پایتخت بدل کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از نامه‌نیوز، ، ۲۸ خردادماه یک نظرسنجی مهم سراسری درباره عملکرد دولت روحانی بود اما این همه ماجرا نبود، تهرانی ها برای مدیریت شهری آینده باید بین ادامه وضعیت موجود یا تغییر و برون رفت از رکود فعلی در حوزه مدیریت شهری تصمیم می گرفتند.
اصلاح طلبان هرچند حاضر نشدند به روشنی از عبدالناصر همتی دفاع کنند و به حمایتی غیرمستقیم از او اکتفا کردند اما در حوزه مدیریت شهری لیست اختصاصی دادند و هر چند در توان داشتند برای تبلیغ این لیست به کار گرفتند. با وجود همه سعی و تلاش اصلاح طلبان برای حفظ کرسی های خیابان بهشت، مردم نظر دیگری داشتند.

پیروزی ۲۱ بر هیچ لیست ایران سربلند

تحلیل ها این بود که چون اصولگرایان دو لیست کاملا جداگانه دادند، آرای شان تقسیم می شود و اصلاح طلبان این فرصت را خواهند داشت که از این شکاف راهی برای ماندگاری در مدیریت شهری پیدا کنند و حداقل بعد از دادن کرسی های مجلس و پاستور به رقیب، این سنگر را در اختیار خود نگه دارند.

نتایج اعلام شد و برخلاف پیش بینی ها اصلاح طلبان حتی یک کرسی هم از کسب نکردند. نکته مهم دیگر آن بود که مردم بین دو لیست جریان اصولگرا سرگردان نشدند و لیست ایران سربلند با هدایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و حمایت محمدباقر قالیباف تمامی صندلی های شورای شهر را به دست آورد. در واقع پیروزی 21 بر هیچ دوره گذشته اصلاح طلبان را این دوره اصولگرایان پاسخ دادند.

شهردار آینده تهران کیست؟

از دیروز که نتیجه انتخابات شورای شهر تهران اعلام شد، شاهد گمانه زنی های رسانه ای درباره شهردار آینده تهران بودیم. در میان اسامی مطرح نام یک نفر بیش از سایرین برجسته است. فارغ از گمانه زنی ها، نگاهی به تجربه انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان می دهد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همان طور که برای تدوین لیست نامزدهای شورای شهر مکانیزم کارآمدی را طراحی کرد، برای انتخاب شهردار نیز در قالب یک سازوکار روشن و شفاف عمل می کند تا شایسته سالاری حرف اول را در آن بزند.

با این وجود وقتی به کارنامه چهره های مطرح به عنوان شهردار احتمالی آینده تهران می نگریم نام “مجتبی عبدالهی” بیش از بقیه برجسته می‌شود به طوری که خیلی‌ها او جدی‌ترین گزینه مدیریت پایتخت بعد از پایان کار پیروز حناچی می دانند.

سوابق کاری مجتبی عبدالهی

مجتبی عبدالهی از مدیران ارشد شهرداری تهران در دوره محمدباقر قالیباف بود. او از ابتدای حضور قالیباف در شهرداری تهران به عنوان مدیرکل پشتیبانی آغاز به فعالیت کرد، سپس به عنوان شهردار در مناطق ۲۰ و ۷ انتخاب شد و در نهایت براساس عملکردی که از خود نشان داد توانست در مسئولیت معاونت خدمات شهری و معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران قرار گیرد.

عبدالهی بعد از شهرداری به سازمان اوقاف رفت و به عنوان مدیرکل اوقاف استان تهران مشغول خدمت شد. او امروز به عنوان جدی ترین گزینه برای تصدی پست شهردار تهران مطرح است.

باید منتظر ماند و دید در شهریورماه که شورای شهر ششم تهران رسما کار خود را آغاز می کند، اعضای شورا بعد از بررسی های کارشناسی نهایتا چه کسی را برای جلوس بر مهمترین صندلی خیابان بهشت بر می گزینند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.