وضعیت آب و هوا: تا ۵ روز آینده، آسمان بیشتر مناطق کشور صاف و آفتابی است

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا یکشنبه هفته آتی در بخش‌هایی از نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و احتمال گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

به گزارش تازه‌نیوز، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا یکشنبه هفته آتی در بخش‌هایی از نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و احتمال گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

«کبری رفیعی» افزود: تا پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و آفتابی و جوی آرام پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در این مدت با توجه به جریان‌های گرم و مرطوب جنوبی در بلندی‌های جنوب کرمان، جنوب سیستان‌وبلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، افزایش ابر پیش‌بینی شده که احتمال وقوع رگبار و رعد و برق برای این مناطق وجود دارد.

رفیعی افزود: از امروز تا یکشنبه هفته آتی در بخش‌هایی از نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و احتمال گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

به گفته رفیعی تا پایان هفته جاری در استان‌های ایلام و خوزستان در برخی از ساعت‌ها سرعت وزش باد سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در آن مناطق می‌شود.

وی گفت: از امروز تا پایان هفته، شرق دریای عمان مواج و متلاطم است. تهران نیز امروز آسمانی صاف دارد که گاهی با وزش باد همراه است.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: از بین مراکز استان‌ها شهرکرد خنک‌ترین مرکز استان با دمای ۸ درجه بالای صفر و گرم‌ترین مرکز، اهواز با دمای حداکثر ۵۰ درجه بالای صفر است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.