ماجرای فروش نجومی قبری که تکذیب شد

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران در مورد نقل قول پرحاشیه‌ای که اخیرا از او در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، «یکی از معاونان سابق سازمان بهشت زهرا اقدام به فروش قبر با مبلغ ۷۰ میلیون تومان در آرامستان‌های تهران می‌کرده است.» انتشار این جمله از قول حسن خلیل آبادی رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه ها، درخصوص فردی که در آرامستان‌های تهران دست به فروش قبر با هزینه‌های گزاف می‌زده حرف و حدیث‌های زیادی را در پی داشته است.
بر اساس آنچه که از خلیل آبادی در رسانه‌ها آمده وی مدعی شده آن شخص با واسطه گری میان خانواده فوتی‌ها با قبرستان‌های تاریخی تهران از جمله ابن بابویه، امام زاده عبدالله، شاه عبدالعظیم و… جنازه‌ها را با آمبولانس از بهشت زهرا خارج و با هزینه‌ای گزاف در این آرامستان‌ها دفن می‌کرده است.
حال به سراغ این عضو شورای شهر تهران رفتیم تا کم و کیف این ماجرا را از زبان خود او بشنویم.
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، اما از اساس منکر چنین اظهاراتی از سوی خود شد و آنرا نوعی شیطنت رسانه‌ای به حساب آورد: اصلا من کلمه‌ای به نام سلطان قبر در مصاحبه هایم به کار نبرده ام.
خلیل آبادی که بعد‌ها در مصاحبه‌های دیگری تعیین قیمت قبر‌ها را براساس مصوبات شورای شهر دانسته و دریافت هزینه برای فروش قبر به خانواده متوفیان در بهشت زهرا را رد کرده و هزینه‌های انجام شده را مربوط به خدماتی نظیر کفن و دفن، حمل جنازه با خودرو و.. دانسته بود حال نیز در این گفت و گوی کوتاه بر همین موضع پای فشرد: این برداشت خبرنگار‌ها بوده و من اصلا هیچ اشاره‌ای به سلطان قبر و اینکه چی بوده و کی بوده نداشته ام.

عضو شورای شهر تهران که اقدام خبرنگار‌ها را ناشی از اشتباهی تاسف بار می‌دانست گفت: من به آن‌ها تذکر دادم و این گفته‌هایی که به من نسبت داده شده همه برساخته خود آنهاست و من تکذیب می‌کنم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.