فرانسه – سوییس: شکست خروس‌ها در ضربات پنالتی/ حذف قهرمان جهان با اشتباهات بازیکنانش

فرانسه پس از تساوی در ۱۲۰ دقیقه، در ضربات پنالتی مقابل سوئیس مغلوب شد و از یورو ۲۰۲۰ کنار رفت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، در ورزشگاه ملی بخارست رومانی، فرانسه و سوئیس در دیداری از مرحله یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ به مصاف هم رفتند که پس از تساوی ۳-۳ در ۱۲۰ دقیقه، سوئیس ۵ بر ۴ در ضربات‌پنالتی پیروز شد تا دیگر فینالیست دوره قبل هم حذف شود.

فرانسه بیشتر روی دروازه سوئیس موقعیت خلق کرد و چند شوت خطرناک هم بازیکنان این تیم زدند، اما سوئیس در این نیمه به گل رسید. سفروویچ با ضربه سری تماشایی به گوشه دروازه سانتر زوبر را تبدیل به گل کرد.

دقیقه ۵۴ سوئیس صاحب ضربه پنالتی شد که رودریگس این ضربه را هدر داد و لوریس آن را مهار کرد. دقیقه ۵۷ بنزما که روی ضربه پنالتی لوریس را راهنمایی کرده بود، گل تساوی را هم زد. دقیقه ۵۹ هم ارسال گریزمن و ضربه سر بنزما در دهانه دروازه ورق را برگرداند و خروس‌ها پیش افتادند. دقیقه ۷۵ پوگبا با شوتی تماشایی به گوشه بالای دروازه، حاشیه امنیت خروس‌ها را بیشتر کرد.

دقیقه ۸۱ سفروویچ یک مرتبه دیگر با ضربه سر گلزنی کرد تا سوئیس امیدوار بماند. دقیقه ۹۰ هم گاورانوویچ با استفاده از غفلت دفاع فرانسه با شوتی دقیق کار را به تساوی کشاند.

در وقت‌های اضافی کمتر فرصت خوبی برای دو تیم خلق شد و بازی به ضربات پنالتی رسید. در این ضربات سوئیس ۵ بر ۴ برنده شد تا شگفتی بزرگ در این مرحله رقم بخورد. گاورانوویچ، شار، آکانجی، وارگاس و مهمدی برای سوئیس ضربات‌شان را گل کردند. پوگبا، ژیرو، تورام و کیمپمبه هم برای فرانسه گل زدند و سومر ضربه امباپه را مهار کرد.

سوئیس در مرحله یک‌چهارم نهایی باید به مصاف اسپانیا برود که ساعاتی قبل موفق به شکست کرواسی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.