متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی دائمی است/ آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان همیشگی خواهد بود گفت: این موضوع با تغییرات و جابجایی در سازمان ارتباطی ندارد و در زمانی که مبلغی به عنوان حقوق افراد اضافه می‌شود دیگر نمی‌توان کسر کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، مصطفی سالاری در سلسله نشست‌های رویای تأمین اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدا دو سانحه تصادف خبرنگاران و سربازان را تسلیت عرض می‌کنیم و قطعا سازمان تأمین اجتماعی پیگیری موضوع بیمه خبرنگاران حادثه دیده خواهد بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای طرح ۳۰۷۰ شاهد کاهش بار مراجعات به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی هستیم و ان‌شاءالله این روند با افزوده شدن خدمات غیرحضوری ادامه خواهد داشت و ما در میانه راه هستیم و ان‌شاءالله به روزی برسیم که هیچ مراجعه‌کننده‌ای به شعب و کارگزاری‌ها نداشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به خدمات غیرحضوری از سامانه ۳۰۷۰ گفت: انعقاد بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، مفاصاحساب پیمانکاران، پرداخت کمک هزینه ازدواج و ترحیم از جمله مواردی است که از طریق ۳۰۷۰ ارائه می‌شود همچنین در رابطه با اجرای این طرح نیز تعاملات خوبی با بخشهای از جمله سازمان ثبت احوال فراهم شده است.

سالاری همچنین درباره حذف دفترچه از مراکز درمانی گفت: از اول اسفند چاپ و توزیع دفترچه متوقف شد و خدمات به صورت الکترونیکی اجرا می‌شود همچنین از اول تیرماه بیمه سلامت به این طرح اضافه شده است و ۹۰ درصد کشور تحت پوشش دو بیمه تأمین اجتماعی و سلامت هستند و هم اکنون به صورت الکترونیکی خدمات ارائه می‌کنند.

وی همچنین به رایگان شدن خدمات در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گفت: با تمهیدات انجام شده تا هفته آینده مراکز درمانی، بیمارستانی و پاراکلینیکی که از طریق الکترونیکی خدمات می‌دهند تمام حسابهای آنها با تأمین اجتماعی صفر خواهد شد و ریالی را طلب نخواهند داشت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با وام قرض‌الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در سال ۹۸ اعتبار در نظر گرفته شده در این حوزه ۲۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۹ به ۲ هزار میلیارد افزایش یافت و در سال ۱۴۰۰ نیز این رقم به ۲۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

سالاری گفت: بر همین اساس بازنشستگان می‌توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی نسبت به ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه اقدام کنند همچنین مبلغ در نظر گرفته شده برای وام بازنشستگان در سال جاری از ۵ به ۷ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان همیشگی خواهد بود گفت: این موضوع با تغییرات و جابجایی در سازمان ارتباطی ندارد و در زمانی که مبلغی به عنوان حقوق افراد اضافه می‌شود دیگر نمی‌توان کسر کرد به قول معروف کسی جرات این کار را نخواهد دشاد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان به بیمه رانندگان تاکسی اشاره کرد و گفت: در این زمینه ما تفاهمنامه سه جانبه‌ای را با سازمان برنامه بودجه و شهرداری در رابطه با رانندگان تاکسی و همچنیی رانندگان حمل و نقل بین‌شهری امضا کرده‌ایم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.