تکاپوی تازه مجلس برای طرح جدید فیلترینگ فضای مجازی!

یک روز بعد از حذف طرح موسوم به ساماندهی شبکه‌های اجتماعی از دستور کار هفتگی مجلس، طراحان و موافقان این طرح با ارائه درخواستی تازه به دنبال تصویب آن هستند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از دیده‌بان ایران، یک روز بعد از حذف طرح موسوم به ساماندهی شبکه های اجتماعی از دستور کار هفتگی مجلس، طراحان و موافقان این طرح با ارائه درخواستی تازه به دنبال تصویب آن هستند.

در حالی که این هفته قرار بود طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در صحن علنی مجلس بررسی شود شامگاه دیروز دستور کار هفتگی چاپی مجلس منتشر شد اما بر خلاف دستور کار قبلی اثری از این طرح در آن نبود و به همین دلیل گمانه هایی در رابطه با خروج طرح از دستور کار نمایندگان ایجاد شد با این حال در کمتر از ۲۴ ساعت طراحان طرح با یک درخواست تازه برای تصویب طرح به تکاپو افتاده اند.

در دستور کار چاپی جلسه علنی روز چهارشنبه قرار است درخواست عده ای از نمایندگان در مورد رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مورد بررسی قرار بگیرد . بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی در موارد اضطراری مجلس می تواند بررسی و تصویب برخی طرح ها را به کمیسیون تخصصی تفویض نماید.

در همین ارتباط بخوانید: واکنش عباس عبدی به عقب‌نشینی مجلس از طرح محدودسازی فضای مجازی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.