جوانگرایی اسکوچیچ مقطعی است یا دائمی؟

سرمربی تیم ملی ایران در فهرست خود روی نام برخی بازیکنان بزرگ و با تجربه خط کشیده و از جوان‌تر‌ها دعوت کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، دراگان اسکوچیچ ، سرمربی  تیم ملی فوتبال ایران  در فهرست خود برای دعوت از بازیکنان برای حضور در اردوی تیم ملی، روی نام برخی ستاره‌ها خط کشیده و ترجیح داده بازیکنان جوان‌تر را جانشین آن‌ها کند. اسکوچیچ در این اردو بازیکنانی مثل مسعود شجاعی، کریم انصاری‌فرد، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد را به اردوی تیم ملی دعوت نکرده است.

اسکوچیچ در اولین اردوی خود به عنوان سرمربی تیم ملی، ترجیح داده تا بازیکنی مثل مهدی قائدی را جایگزین کریم انصاری فرد کند تا علاقه خود به جوانگرایی را نشان دهد. هرچند باید دید آیا واقعا اسکوچیچ به دنبال جوانگرایی است تا با خط کشیدن روی ستاره و باتجربه‌های تیمش به جوانان بیشتر میدان بدهد یا این سیاست او کوتاه‌مدت و صرفاً برای محک زدن جوانان در بازی‌های دوستانه است.

با توجه به اینکه این اولین لیست ارائه شده از بازیکنان دعوت شده به تیم ملی از سوی اسکوچیچ است، برای فهیمدن این موضوع باید صبر کرد و دید او در بلندمدت و در لیست‌های بعدی هم کماکان سیاست جوانگرایی خود را حفظ خواهد کرد یا خیر.

علیرضا بیرانوند، علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی‌گنجی و وریا غفوری دیگر بازیکنانی هستند که معمولاً در اردوهای قبلی به تیم ملی دعوت می‌شدند و حالا در فهرست فعلی اسکوچیچ جایی ندارند تا تیم ملی با دوران کی‌روش و ویلموتس تفاوت‌های عمده‌ای برای دو بازی دوستانه پیش‌رو مقابل ازبکستان و مالی داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.