کاهش دمای هوا در نوار شمالی

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز تا اوایل هفته آینده برای شمال شرق کشور کاهش دمای ۴ تا ۸ درجه سلسیوس رخ خواهد داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، براساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی طی دو روز آینده در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

آسمان تهران ابری در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچنین برای بخش‌هایی از مرکز، شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و مرکزی، ارتفاعات کرمان نیز بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

شدت بارش امروز در بخش‌های مرکزی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه شمالی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در شمال استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

پنجشنبه بارش در سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز ادامه خواهد داشت و در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب کشور بارش پراکنده و خواهد داد.

روز جمعه برای دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پیش بینی می‌شود.طی این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

امروز برای استان‌های واقع در شمال غرب و طی دو روز آینده برای سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و از امروز تا اوایل هفته آینده برای شمال شرق کشور کاهش دمای ۴ تا ۸ درجه سلسیوس رخ خواهد داد.

امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود. از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه بخش‌های مرکزی خلیج فارس و به تدریج شرق خلیج فارس مواج است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.