صحبت‌های بازیگر زن برای فیلم «مولان» دردسرساز شد

صحبت‌های ستاره فیلم سینمایی مولان و تشکر از منطقه ناقض حقوق بشر در پایان فیلم دردسرساز شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، محصول جدید دیزنی لایو اکشن «مولان» به دلیل فیلمبرداری در منطقه سین کیانگ مورد انتقاد و در نهایت بایکوت قرار گرفته است. این منطقه به نقض گسترده حقوق بشر علیه اویغورها و دیگر اقلیت‌های مسلمان متهم شده است.

این فیلم سینمایی که توسط نیکی کارو کارگردانی شده، اقتباسی از انیمیشن کلاسیک دیزنی محصول سال ۱۹۹۸ است که در مورد شخصیتی به نام هوا مولان بود. شخصیتی که خودش را جای پسر جا میزند تا بتواند به جای پدرش در جنگ شرکت کند.

این فیلم سینمایی به دلیل آنکه لیو ییفئی که در نقش اصلی فیلم بازی کرده، مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که از پلیس هنگ کنگ حمایت می‌کند باعث شده که این فیلم اکنون مورد انتقاد قرار بگیرد. پلیس هنگ کنگ مدت هاست که به خشونت علیه گروه‌های دموکراسی متهم می‌شود.

بعد از آنکه این فیلم سینمایی جمعه گذشته اکران شد، یک جنجال دیگر نیز برای این فیلم ایجاد شد. در تیتراژ پایانی فیلم در بخش تشکرهای ویژه از ۸ دولت مستقل در سین کیانگ نام برده شده است از جمله شهر تورفان که در سین کیانگ شرقی واقع شده و مستنداتی وجود دارد که چندین اردوگاه بازآموزی در این مکان قرار دارند.

کمپانی دیزنی هنوز نسبت به این اتفاقات واکنش نشان نداده است.

کشور چین به خاطر رفتارش با اقلیت‌های مسلمان در سین کیانگ با بررسی‌های بین المللی مواجه شده است. چرا که تخمین زده می‌شود در این مکان حداقل یک میلیون نفر زندانی و نگهداری می‌شوند.

این فیلم سینمایی که ۲۰۰ میلیون دلار بودجه داشته، تا کنون ۵.۹ میلیون دلار از بازار ۹ کشور در آمد داشته است و قرار شده که اکران چین خود را از ۱۱ سپتامبر آغاز ‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.