درخواست جنجالی ترامپ از قاضی فدرال/ توئیتر چرا طالبان را سانسور نمی‌کند؟

دونالد ترامپ از قاضی فدرال خواسته که او را به توئیتر بازگرداند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا روز جمعه از یک قاضی فدرال در فلوریدا خواست تا از توییتر بخواهد حساب کاربری‌اش را به او برگرداند. این شرکت در ژانویه گذشته حساب کاربری ترامپ را به دلیل «خطر تحریک به خشونت» حذف کرده بود.

طبق گزارش رویترز، ترامپ در شکایت اولیه خود علیه توییتر در دادگاه منطقه‌ای فلوریدا معتقد بود که این رسانه اجتماعی از سوی اعضای کنگره آمریکا «مجبور» شده است تا حساب وی را تعلیق کند.

پس از حمله گروهی از حامیان رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره در تاریخ شش ژانویه، توییتر و چندین شبکه اجتماعی دیگر حساب‌های کاربری ترامپ را حذف کردند.

این حمله پس از سخنرانی ترامپ انجام شد که در آن گفته بود شکست وی در انتخابات نوامبر گذشته به دلیل تقلب گسترده بوده است، ادعایی که از سوی چندین دادگاه و مقامات انتخاباتی این کشور رد شده است.

وکلای ترامپ درباره این پرونده علیه توییتر گفته‌اند که این شبکه اجتماعی تاحدی «قدرت و کنترل خود را بر گفتمان سیاسی کشور اعمال می‌کند، اقدامی که از لحاظ تاریخی بی‌سابقه است و عمیقا برای باز کردن بحث‌های دموکراتیک خطرناک محسوب می‌شود.»

توییتر ابتدا به طور موقت حساب دونالد ترامپ را تعلیق کرده بود اما سپس این تعلیق به طور دائمی اجرایی شد چرا که توییتر معتقد است رئیس جمهور سابق آمریکا سیاست‌های این پلتفرم را که مانع «تجلیل از خشونت» می‌شود نقض کرده است.

ترامپ در حساب کاربری خود در توییتر ۸۸ میلیون فالوئر داشت و از آن برای بیان نظرات خود بدون واسطه استفاده می‌کرد.

ترامپ در پرونده دادگاه استدلال کرد که توییتر به طالبان اجازه می‌دهد تا درباره پیروزی‌های نظامی خود در سراسر افغانستان به‌طور مرتب توییت کند اما در دوران ریاست جمهوری‌اش، این شبکه اجتماعی توییت‌های او را با عنوان «اطلاعات گمراه‌کننده» برچسب‌گذاری و او را سانسور می‌کرد.

ترامپ در ماه ژوئیه از توییتر، فیس‌بوک، گوگل و مدیران ارشد آن‌ها شکایت کرد.

از گوشه و کنار دنیا بخوانید و ببینید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.