دلایل چاقی شکمی که فکرش راهم نمی‌کنید

چاقی شکم دلایل مختلفی دارد و برای سلامت بدن بسیار خطرناک است. برای جلوگیری از چاقی شکم باید عادات رایجی که باور نمی کنید شکم را چاق کند، ترک کنید.

به گزارش تازه‌نیوز، ایجاد چربی در شکم یا چاقی در این ناحیه قطعاً چیز خوشایندی نیست. معمولا این چربی ها در کنار اعضای مهم و حیاتی مثل کبد و لوزالمعده ایجاد می شود و خطرات زیادی برای سلامتی به همراه دارد. پس باید مراقب کالری مصرفی خود باشید اما به غیر از آن؛ بعضی از عادات هستند که میزان این چربی های داخل شکم را افزایش می دهند.
محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که شب ها ۵ ساعت یا کمتر می خوابند، دو برابر نسبت به کسانی که خواب کافی دارند چربی شکم بیشتری دارند. خواب کافی یعنی ۷ تا ۹ ساعت خواب در شب. متخصصان بر این عقیده هستند که عادات غلط خواب یا خواب کم، دو هورمون تنظیم کننده اشتها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود که فرد بیشتر تمایل به خوردن داشته باشد که باعث افزایش چربی دور شکم خواهد شد.

نوشیدن نوشابه رژیمی
شاید باور نکنید اما این نوشابه ها رژیمی نیستند. مطالعات نشان می دهد که تقریباً ۷۰ درصد چربی شکم به خاطر خوردن همین نوشابه های رژیمی است که حاوی کالری بالا و شیرین کننده مصنوعی هستند و باعث می شوند که بدن شما به چربی شکم دچار شود.

استرس
متاسفانه چربی شکم با استرس افزایش پیدا می کند، زیرا استرس هورمون کورتیزول بیشتری تولید می کند. این هورمون کورتیزول باعث ایجاد چربی در اطراف شکم می شود و به طور کل میان تنه شما را چاق می کند.

استفاده از غذاهای کنسروی
هنگامی که چربی شکم زیاد می شود، باید مراقب مصرف غذا های کنسروی باشید، زیرا ماده بیسفنول آ یک ماده شیمیایی در قوطی های آلومینیومی کنسرو است که خودش عاملی برای بزرگ شدن شکم و ایجاد چربی در این ناحیه است.

مصرف نکردن پروتئین به اندازه کافی
مطالعات زیادی نشان می دهد کیفیت بالای پروتئین در رژیم غذایی می تواند چربی شکم را از بین ببرد. پس باید مکمل حاوی پروتئین استفاده کنید تا چربی شکم افزایش پیدا نکند. در غیر این صورت اگر میزان پروتئین در رژیم غذایی به اندازه کافی نباشد، باید منتظر چربی شکم باشید.

منبع: نمناک

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.