نجات از دل اقیانوس پس از ۲۸ ساعت +عکس

مردی که بر اثر سونامی به وسط اقیانوس رفته بود، با وجود گذشت ۲۸ ساعت با شنا کردن نجات یافت.

به گزارش تازه‌نیوز، یک مرد اهل کشور جزیره‌ای تونگا که بر اثر وقوع سونامی ویرانگر به وسط اقیانوس منتقل شده بود، با خوش شانسی از مرگ گریخت. «لیسالا فلائو» ۵۷ ساله که بر اثر وقوع این سونامی ناشی از فوران آتشفشان زیر آب در معرض خطر قرار گرفته بود، با وجود گذشت ۲۸ ساعت بودن در اقیانوس، نجات یافت.

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، فلائو که در جزیره آتاتا و در ۸ کیلومتری شمال غربی نوکوآلوفا، مرکز تونگا زندگی می‌کند، در ابتدا توسط برادرش در جریان وقوع این سونامی قرار گرفت و به بالای درخت فرار کرد. با این حال او پس از اتمام سونامی هنگامی که از درخت پایین آمده بود، توسط موج دوم که بزرگتر بود، غافلگیر و توسط امواج به وسط اقیانوس منتقل شد. با این حال فلائو با وجود داشتن مشکلات حرکتی جدی موفق شد با ۲۸ ساعت شنا کردن خود را به نوک جنوبی تونگاتاپو در آن سوی این کشور برساند.

نجات مردی در وسط اقیانوس

فلائو در این باره گفت: “هوا تاریک بود و من نمی‌توانستم جایی را ببینم. من به خوبی قادر به راه رفتن نیستم و دو پایم خوب کار نمی‌کنند. حتی یک نوزاد هم می‌تواند سریع‌تر از من راه برود؛ بنابراین فقط روی آب شناور شدم. امواج بزرگی که می‌آمدند مرا به اطراف می‌کوبیدند.”

بنا به گفته فلائو فکر کردن به خانواده اش باعث شد تا او بتواند برای مدت طولانی شنا کرده و زنده بماند. او از خدا و خانواده اش تشکر کرد که به او قدرت زنده ماندن دادند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.