پلیس بین‌الملل به دنبال قاتل جوان ایرانی

پلیس اینترپل تحقیقات را درباره مردی که یک جوان ایرانی را به قتل رسانده و متواری شده، آغاز کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز، متهم دو سال قبل در جریان یک درگیری مرتکب قتل جوان ایرانی شده و فرار کرده است. این قتل از سوی صاحب یک رستوران به مأموران پلیس تهران گزارش داده شد. صاحب رستوران به پلیس گفت دعوا میان دو کارگرش منجر به قتل یکی از آنها شده است. با حضور مأموران در محل و آغاز تحقیقات، جسد جوان ایرانی به نام کامران کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد. مرد صاحب رستوران به پلیس گفت: من در رستوران نبودم، یکی از کارگرانم که افغانستانی است با من تماس گرفت و گفت درگیری بین دو کارگر اتفاق افتاده و یکی از آنها کشته شده است.

به نقل از شرق، من بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و خودم هم راهی رستوران شدم. وقتی رسیدم، پلیس نیز حضور داشت. در اتاق محل استراحت کارگران را باز کردم و در آنجا با جسد کامران روبه‌رو شدم. کامران به‌تازگی در رستوران مشغول به کار شده بود و من چیز زیادی درباره او نمی‌دانم. در ادامه کارگری که موضوع را به صاحبکارش خبر داده بود، مورد بازجویی قرار گرفت.

او گفت: زمان استراحت من بود که یکی از کارگران به نام عظیم با من تماس گرفت و گفت با کامران درگیر شده و او را کشته است. من از عظیم خواستم به رستوران برود و گفتم که خودم هم به آنجا می‌آیم تا کاری بکنیم، اما عظیم گوشی را قطع کرد و بعد دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاد. من هم بلافاصله با صاحبکارم تماس گرفتم. این مرد گفت: من و عظیم هم‌وطن بودیم. او تازه از افغانستان به ایران آمده بود و من کمک کردم در رستوران مشغول به کار شود، اما حالا خبر ندارم او کجاست. ضمن اینکه من اصلا در جریان درگیری او با کامران نبودم و فکر نمی‌کنم آنها کینه قدیمی از هم داشته باشند. خیلی تعجب کردم عظیم چنین کاری کرده است، چون او خیلی آرام بود.

پلیس در ادامه بررسی خود، اولیای دم کامران را شناسایی کرد و متوجه شد کامران جوانی اهل کرمانشاه بود. پدر و مادر مقتول بعد از اینکه متوجه شدند فرزندشان کشته شده است، به تهران آمده و در شکایتی خواستار بازداشت متهم شدند. مادر کامران گفت: پسرم ۲۰‌ساله بود. برای کار به تهران آمده و مدت کوتاهی بود که به من گفته بود کار پیدا کرده است. او جوان بسیار آرامی بود. من اصلا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که او کشته شد، اما خواستار مجازات شدید قاتل فرزندم هستم. پدر کامران نیز خواستار مجازات شد و گفت حاضر به دریافت دیه نیست. پزشکی قانونی نیز بعد از بررسی دقیق پرونده اعلام کرد کامران قربانی یک کینه شدید و عصبانیت شده است و فردی که او را به قتل رسانده، در یک قتل اتفاقی این کار را نکرده و احتمالا درگیری شدیدی بین آنها رخ داده است؛ چرا‌که متهم بعد از واردآوردن ضربات چاقو بر بدن کامران، سر از تن او جدا کرده است.

این در حالی است که متخصصان بررسی صحنه جرم نیز اعلام کردند درگیری در اتاقک استراحت کارگران رخ داده و وسایل اتاق کاملا به‌هم‌ریخته بوده است. ضمن اینکه با توجه به آثاری که روی بدن مقتول وجود دارد، به نظر می‌رسد او نتوانسته خیلی سریع واکنش نشان دهد و به‌نوعی غافلگیر شده است.

با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده، مأموران تحقیقات برای بازداشت متهم را آغاز کردند. آنها متوجه شدند عظیم مهاجر غیرقانونی بوده که بعد از ورود به ایران به تهران آمده و مشغول به کار شده است، اما بعد از ارتکاب قتل دوباره از مرز خارج شده و به افغانستان برگشته است. مأموران رد این مرد را تا لب مرز هم زدند، اما از آنجایی که او از مرز خارج شده بود، موفق به بازداشتش نشدند.

به‌ این‌ ترتیب با دستور بازپرس و درخواست اولیای دم، گزارشی از این قتل به پلیس اینترپل داده شد و از آنها خواسته شد تا با بازداشت متهم در افغانستان و بازگرداندن وی به ایران برای حل این پرونده و مشخص‌شدن ابعاد مختلف آن همکاری کنند، اما تاکنون پرونده به نتیجه نرسیده است. به‌ این‌ ترتیب این پرونده برای بررسی بیشتر به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.