جنگ بین رئیسی و قالیباف به زودی اتفاق می‌افتد!

یک فعال سیاسی اصولگرا پیش‌بینی می‌کند بین قالیباف و رئیسی تقابلی جدی اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش تازه‌نیوز، محمد مهاجری درباره افزایش اختلافات بین رئیسی و قالیباف گفت: زمان انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ شاهد اختلافاتی بین جبهه پایداری و جریان آقای قالیباف بودیم که در نهایت این دو گروه لیست تهران را به طور مساوی با هم تقسیم کردند اما اختلافات‌شان باقی ماند و به انتخابات ریاست جمهوری کشیده شد.

او در گفتگو با نامه‌نیوز افزود: گرچه آقای قالیباف تصمیم به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داشت اما در نهایت به جمع‌بندی رسید که ریاست مجلس برای او کفایت می‌کند بنابراین اعلام کاندیداتوری نکرد و گفت «اگر آقای رئیسی بیاید من نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم». با این وجود سهمی که آقای رئیسی از کابینه به آقای قالیباف داد کمتر از سهمی بود که به جبهه پایداری داد و فشارهای آقای قالیباف برای کسب سهم بیشتر نیز میسر واقع نشد، حال آن‌که علاوه بر کمیت، پایداری‌ها در مسئولیت‌های کلیدی‌تر اجرایی قرار گرفتند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: هر چند کابینه آقای رئیسی رأی بالایی از مجلس گرفت اما هر چه گذشت اختلافات بین دولت و مجلس بیشتر شد، به طوری که امروز می‌بینیم نمایندگان مجلس از استیضاح وزرای کار و صمت سخن می‌گویند. معتقدم این وضعیت حادتر و بر تعداد وزرای در معرض استیضاح افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اختلافات بین دولت و مجلس افزود: ریشه نخست آن به دعوای جبهه پایداری با آقای قالیباف برمی‌گردد و ریشه دوم اختلافات نیز به دخالت‌های نمایندگان مجلس در امور اجرایی مربوط می‌شود. بسیاری نمایندگان امروز با دولت در موضوعات مختلف اجرایی به طور مثال موضوع عزل و نصب استانداران و فرمانداران بحث می‌کنند که در آینده این وضعیت تشدید هم خواهد شد.

مهاجری با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد دعوای قالیباف و رئیسی خواهیم بود، تأکید کرد: البته آقای قالیباف به ظاهر شمشیر روی دولت نخواهد کشید اما جریان مدافع خودش را به طرح انتقادات تند از دولت و سوال و استیضاح وزرا تشویق و تحریک خواهد کرد که بی‌شک یک رویارویی بین آقای قالیباف و رئیسی اتفاق خواهد افتاد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.