بهترین توپچی تانک جهان در جنگ با اوکراین کشته شد +تصاویر

یک قهرمان جهانی اهل روسیه در رقابت های بین المللی جنگ تانک در اوکراین کشته شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، باتو باسانف (Bato Basanov) ۲۵ ساله، اهل بوریاتیا توپچی تیم رکوردشکن تانک روسیه بود که سال گذشته در مسابقات جنگی در مقابل سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح فدراسیون روسیه مهارت های خود را به نمایش گذاشت. اما اکنون خبر می رسد که تانک وی در اوکراین مورد هدف قرار گرفته و باسانف کشته شده است. او تازه ترین نظامی مشهور روسی از منطقه ای فقیرنشین در شرق مسکو است که در جریان حمله روسیه به اوکراین کشته می شود. باسانوف با درجه سرجوخه، سال قبل به عنوان عضوی از گروه خود به قهرمانی جهان در رشته تانک رسیده بود.

باتو باسانف

او در این مسابقات که در مسکو برگزار شد توانست تمام اهداف را در سرعت های بالای ۸۰ کیلومتر بر ساعت مورد هدف قرار دهد بدون اینکه حتی یک هدف را نیز از دست بدهد. در گزارش شبکه محلی Volya Media آمده است: «مرگ باتو باسانوف تاییدی ناخوشایند از این است که مسابقات تانک و جنگ واقعی دو چیز متفاوت هستند». باسانوف که تیم تانک T-72B3 او توانست دیگر خدمه تانک از ۱۹ کشور دیگر از جمله چین را شکست دهد، در تصاویر منتشر شده، در کنار گراسیموف دیده می شود که طراح حمله اخیر روسیه به اوکراین بوده است. مدرنیزاسیون ناموفق تانک های روسی یکی از مهم ترین عوامل شکست عملیات روسیه در اوکراین تا به این لحظه بوده است. سیستم اپتیک این تانک ها و تکنولوژی تیراندازی و هدفگیری شان از تانک های قدیمی اوکراینی بدتر بوده است، در شرایطی که تانک های اوکراینی توانسته اند با تجهیزات غربی، شاهد مدرنیزاسیون بهتری باشند.

باتو باسانف

باسانوف توپچی دسته اول گردان تانک واحد سی و هفتم موتوری نیروی دفاع هوایی روسیه بود. بازگرداندن جسد این توپچی مشهور روسیه از اوکراین هفت هفته به طور انجامید و در نهایت به خانواده اش تحویل داده شد. کشته شدن باسانوف در اوکراین پس از آن رخ می دهد که ولادیمیر پوتین نهمین ژنرالش را در جریان حمله به یک پایگاه نظامی از دست داد. منابع مستقل اوکراینی مدعی شده ااند که تاکنون بیش از ۲۵,۰۰۰ نظامی روسی در اوکراین کشته شده اند.

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

6 نظر
 1. سیما هرندی

  لعنت به آمریکا حامی تروریستها و شرارت دنیا

 2. رضا

  لعنت به ابرقدرتهای دنیا

 3. مرتضی

  دلیلش موشک های ضد تانک پیشرفته ای هست که آمریکا یا غرب در اختیار اکراین قرار داده در واقع شلیک کن و فراموش کن درصد موفقیت بالای این موشک ها به جرات بالای 95 درصده

 4. قیصر

  جنگ‌یعنی‌همین‌دیگه‌باید‌قهرمانان‌وورزشکاران
  وخیلی‌عزیزان‌رابایدفدا‌کرد

 5. علی

  روسیه هم در زمان جنگ سرد و هم بعد از آن همیشه در مورد قابلیت های ادوات نظامی خود بلوف زده است. ولی در جنگ های واقعی مشخص شده که خیلی از ادوات روسی قابلیت های ادعا شده را ندارن. در جنگ قره پهپادهای ترکیه ای تمام سیستم های ضد هوایی مانند اس 300ساخت روسیه مربوط به امنستان را نابود کرد. این ضد هوایی ها که قرار بود از فضای ارمنستان حفاظت کند نتوانستند حتی از خودشان در برابر پهباد پیشرفته ترکی حفاظت نمایند.

  1. Arshia

   روسیه90پهپاد ترکی رو منهدم کرده،حتی خود زلنسکی گفت که پهپادهای ترکیه کمکی به ارتش اوکراین نکرده ولی من طرف هیچکدوم رو نمیگیرم چون روسیه از زمان تزارها تا الان به ایران خیلی خیانت کرده و اوکراین هم خیلی از پیمان‌های تحریمی علیه ایران رو با رای مثبت ثبت کرده و دراصل هردو از نژاد اسلاو هستن که اصلا قابل اعتماد نیستن بنظرم باید بی‌طرف و امیدوار به پایان جنگ چون سیاست‌مداری‌های پیر جنگ شروع میکنن و جوان‌ها با خونشون جنگ تموم میکنن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.