این تکنولوژی جدید نظامی امکان دیدن پشت دیوارها را فراهم می‌کند! +تصاویر

Xaver 1000 ؛ تکنولوژی جدیدی که امکان دیدن پشت دیوارها را با دقت بالا فراهم می‌سازد.

به گزارش تازه‌نیوز، یک تکنولوژی جدید نظامی که توسط شرکتی Camero-Tech توسعه یافته به استفاده کنندگان اجازه می دهد تا اشیاء و افرادی که پشت دیوارها هستند را شناسایی کند و برای این کار از یک الگوریتم ردگیری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند. سیستم Xaver 1000 که توسط کمپانی Camero-Tech معرفی شده بری اولین بار در نمایشگاه Eurosatury 2022 در پاریس، فرانسه رونمایی شد. این سیستم بخشی از خانواده محصولات موسوم به «از پشت دیوار ببین» ببین است که به ادعای کمپانی سازنده، اطلاعات زنده ای در مورد اشیاء و افرادی که پشت دیوارها پنهان شده اند را در اختیار استفاده کننده قرار می دهد.

دیدن پشت دیوار با Xaver 1000

کمپانی Camero-Tech مدعی است که سیستم جدید XAVER-1000 برای ارتش ها، نیروهای پلیس، واحدهای اطلاعاتی و تیم های جستجو و نجات یک ضرورت است. این کمپانی همچنین می گوید که سیستم دید از پشت دیوار جدید آن برای عملیات های تاکتیکی بسیار مفید و کارآمد است زیرا می تواند وجود حیات در اتاق ها، تعداد افراد و فاصله شان از سیستم، ارتفاع و جهت حرکت هدف و شمای کلی فضا را مشخص کند. این تکنولوژی می تواند هویت زنده را پشت دیوارها با چنان رزولوشن بالایی نشان می دهد که می توان تشخیص داد آیا فرد نشسته، ایستاده یا دراز کشیده است، حتی اگر برای مدت زمان طولانی بدون حرکت باشند. همچنین شناسایی اندام های خاص بدن و به عبارت دیگر، تک تک اعضای بدن فرد در پشت دیوار نیز ممکن است.

تکنولوژی نظامی برای دیدن پشت دیوار

کار با این سیستم دید از پشت دیوار بسیار ساده بوده و با کمترین میزان آموزش امکان پذیر خواهد بود. تنها یک نفر می تواند مدیریت این سیستم را با استفاده از رابط کاربری ساده اش روی یک صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچی داخل خود دستگاه انجام دهد. کمپانی سازنده می گوید که XAVER-1000 توانایی نقوذ در تمام دیوارهایی که با مصالح ساختمانی معمول ساخته شده اند را داراست. در سایت کمپانی سازنده در مورد این سیستم چنین آمده است: «این سیستم یک درک بصری سه بعدی موقعیتی بی سابقه را خلق کرده و مزیت عملیاتی واضح و توانایی قدم گذاشتن به قلمرویی شناخته شده را فراهم می سازد».

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.