شهادت یک مرزبان ایران/ طالبان ۲ مرزبان دیگر را به اسارت گرفتند؟

کاربران افغانستانی در فضای مجازی از اسارت دو مرزبان ایرانی خبر دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، به دنبال شهادت گروهبان یکم محمد صیادی از نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی در منطقه «میلک» که به دست مهاجمان ناشناس از آن سوی مرز رخ داده است، برخی کاربران افغانستانی در فضای مجازی از درگیری نیروهای مرزبانی ایران با نیروهای طالبان خبر داده‌اند.

به نقل از تسنیم، این کاربران مدعی شده‌اند در پی این درگیری، دو تن از نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی نیز توسط طالبان به اسارت درآمده‌اند.

در همین ارتباط سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند گفت: در جریان درگیری مرزی در حوزه استحفاظی شهرستان هیرمند و شهادت شهید صیادی، اخباری در شبکه‌های اجتماعی افغانستان مبنی بر درگیری نیروهای طالبان با مرزبانی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، اما ابعاد موضوع و هویت مهاجمان در دست بررسی است».

در حالی که به گفته مرزبانی جمهوری اسلامی، هویت نیروهای متعرض آن سوی مرز به سمت برجک یک مرزبانی در نقطه صفر مرزی شهرستان هیرمند و به وجود آمدن درگیری، مشخص نیست، علاقه وافر طیف خاصی از کاربران افغان به نشان دادن موضع متخاصم بین دو کشور، قابل تأمل است.

8 نظر
 1. مجید

  شما دارین ب مملکت خیانت میکنید…موقع زلزله ب این ادم ها کمک میکنید اینم نتیجش …واقعا چرا باج میدین ب طالبان

 2. امیر

  طالبان هم آدم شد.این هم مهمان نوازی

  1. s

   از طالبان مهمان نوازی میکنی؟

 3. علی

  به نظر شما در موقع زلزله طالبان اسیب می بیند ونیاز به کمک دارد یا مردم افغانستان ؟

 4. بازنشسته ستم کشیده

  تا ابلهه در مهان است مفلص در امان است تا پول این ملت به کشورای دیگه میبرن اوضاع همینه

 5. م

  افغانی ها ١٠ ستل دیگر ایران را میگیرند فقط هم بخاطر بی خاصیتی دولت هاست

 6. نادر

  تا کی باید مرزبانان ایران قربانی سیاست ترس و مماشات دولت قرار بگیره جلوی طالبان الان زمانی طالبان دیپلمات‌ها رو کشتن خبری نشد دولت بعدی اشرف غنی آب رو بست با اینکه نصف جمعیت گرسنه افغانستان آوار شدن روی مردم ایران الان بیشتر کمبود مسکن و کار و کمبود ارز ریشه در ورود و ساکن شدن اتباع افغانی داره چند وقت پیش مرزبانی رو به گلوله بستن الان گروگانگیری و شهادت هر کشور دیگه ای بود بعد اینهمه داستان نا امنی یکبار برای همیشه افغانستانو طالبانو به توبره میکشید تا کل قضیه جمع بشه وگرنه حالا حالا باید مرزبانی ما تلفات بده اما چرا؟

 7. ناشناس

  به خاطر ۳ هزار نفر طالب ترسیدیدبه خودتون و چاپلوسی میکنید اونا هم هر روز دور بر میدارند .از خودتون هراس داریدا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.