احیای برجام رسما شکست خورد؟

یک منبع آگاه از شکست مذاکرات احیای برجام خبر داد.

به گزارش تازه نیوز،مدارا نوشت:  تنها یک روز پس از انتشار مقاله جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره احیا یا عدم احیای برجام، یک منبع آگاه به خبرنگار سایت مدارا گفت که مذاکرات برجام رسماً شکست خورده و در حال حاضر دو طرف مذاکرات یکدیگر را ترغیب به افشای آنچه باعث شکست مذاکرات وین کرده است، می‌کنند.

آقای بورل روز گذشته در گاردین نوشته بود. هم‌اکنون زمان اتخاذ سریع تصمیمات سیاسی برای به پایان رساندن مذاکرات وین بر مبنای متن پیشنهادی من و بازگشت فوری به اجرای کامل برجام است. این توافق در ازای برداشته شدن تحریم‌ها به رژیم عدم اشاعه هسته‌ای خدمت می‌کند و نشان می‌دهد که حصول پیمان‌های بین‌المللی متوازن در این زمانه متلاطم امکان‌پذیر است. اگر توافق مورد قبول واقع نشود، خطر بحرانی هسته‌ای به وجود می‌آید و باعث انزوای بیشتر ایران و مردمش می‌شود. به نتیجه رساندن توافق وظیفه مشترک ماست.

گفتنی است بسته‌ای که تسهیل‌کننده گفتگو‌های هسته‌ای از آن حرف می‌زند شامل همان راهنمای خروج دو طرف مذاکرات از بن بست است که طبق اخبار رسیده به مدارا مورد توافق جمهوری اسلامی قرار نگرفته است.

2 نظر
  1. سیدجعفرکاظمی

    اینهمه برجام برجام کردین چی شد ؟شماها بهتراست به مسائلی مثل ارز4200تومانی یا چیزی شبیه به آن بپردازین که خیردنیا برای شمادرآن است !

  2. ح

    این هستهای چقدر مگه کاربرداره که که کله اقتصاد کشورو بهش گره زدین اصلا چرانمگین تومذاکرات چهخبره همش مگین ما ازحق مردم نمیگزریم کدوم مردم این تحریمها فقط به سرمایه دارها ثروتمند ها داره خدمت میکنه هرلحظه دارن پولدارتر میشن به نظر من که جمهوری اسلامی دونباله پروندهای باز میگرده اسراییل بامریکا که پرونده ابدی هستن یه پرونده دمه دستی هم هستهایه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.