شبیه شوخی، اما واقعی: مقصرین فاجعه ویلموتس، در دادگستری تهران از ترامپ شکایت کردند!

هیات رئیسه سابق فدراسیون که مسئول امضای قرارداد با ویلموتس و تحمیل غرامت سنگین به فوتبال ایران بودند، از آمریکا و ترامپ به علت وضع تحریم‌، در دادگستری تهران شکایت و درخواست غرامت کردند.

به گزارش تازه‌نیوز، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در دوره ریاست مهدی تاج، با استناد به تحریم‌های آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، از این کشور و رئیس‌جمهور سابق آمریکا به‌عنوان عامل دخیل در پرداخت نشدن به‌موقع قرارداد مارک ویلموتس، در دادگستری تهران شکایت کردند.

به دنبال صدور رأی نهایی دادگاه حکمیت ورزش در پرونده ویلموتس، جمعی از اعضای هیأت رئیسه وقت فدراسیون فوتبال شکایتی را در دادگستری تهران ثبت کرده‌اند. شاکیان این پرونده در دادخواست خود اعلام کرده‌اند که «دادگاه حکمیت ورزش در قسمتی از رأی خود، بر حسن نیت فدراسیون فوتبال به منظور تلاش برای پرداخت دستمزد ویلموتس صحه گذاشته است اما فشارهای سنگین ناشی از تحریم ایالات متحده، مانع از آن شده که فدراسیون بتواند به تعهدات قراردادی خود عمل کند و در نتیجه، خسارات مادی و معنوی زیادی به فدراسیون، فوتبال کشور و اعضای هیأت رئیسه وقت تحمیل شده است.»

به نقل از ایسنا، دادخواهان دراقدام قابل تامل خود با ثبت این شکایت و با استناد رأی دادگاه حکمیت ورزش و مکاتبات متعدد فدراسیون فوتبال با فیفا و AFC، اخذ غرامت از دولت ایالات متحده و ترامپ رئیس‌جمهور وقت آمریکا را خواستار شده‌اند.

آن‌ها معتقدند که آمریکا و ترامپ با خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها، باعث کارشکنی‌های زیادی در کار و امور جاری فدراسیون فوتبال ایران شده‌اند. در صورت پذیرش این دعوا در دادگستری تهران، صدور حکم و مبلغ جبران خسارت، پس از اخذ نظریه کارشناسی تعیین خواهد شد.

این اقدام در حالی است که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در دوره ریاست مهدی تاج به علت عقد قرارداد با ویلموتس، تحت پیگرد قضایی با شکایت سازمان بارزسی کل کشور هستند.

این مطالب را هم بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.