ادعای جدید درباره پاسخ آمریکا به پیشنهاد ایران +جزئیات

شبکه فرانسوی «فرانس۲۴» اعلام کرد آمریکا سه خواسته اصلی ایران را رد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، علی منتظری خبرنگار شبکه فرانسوی «فرانس۲۴» در تهران در گفتگو با این شبکه توضیح داد: همانطور که پیش بینی می شد امریکا با خواسته های ایران موافقت نکرد. به گفته منابع غیررسمی ایران، آمریکا سه خواسته هسته ای ایران را رد کرده است. این سه خواسته شامل موارد زیر هستند:

خواسته نخست ایران درباره حفظ توانمندی های هسته ای اش در سطح فعلی است. ایران می خواهد وضعیت فعلی هسته ای را حفظ کند تا ضمانتی باشد برای اجرای تعهدات امریکا تا در صورتی که واشنگتن برخلاف تعهدات خود عمل کند ایران بتواند به سرعت به وضعیت هسته ای فعلی خود از جمله سطح بالای غنی سازی بازگردد. امریکایی ها مخالف این موضوع و خواستار بازگشت توانمندی های هسته ای تهران به سطح زمان آغاز برجام یعنی سال ۹۴ هستند.

به نقل از عصرایران، ایران خواهان جمع آوری و نگهداری سانتریفیوژهای نسل جدید خود در انبار تحت نظارت آژانس است اما امریکا خواستار نابودی همه سانتریفوژهای مازاد بر آغاز برجام در سال ۹۴ و بازگشت تعداد سانتریفوژهای موجود ایران به سطح این زمان است.

ایران درخواست کرده برای توافق، پایان نهایی تحقیقات آژانس درباره ابعاد نظامی احتمالی در فعالیت هسته ای تهران از جمله سوالات درباره منشاء اورانیوم در سه مرکز هسته ای ایران اعلام شود اما امریکا این موضوع را رد کرده است. امریکا می گوید این موضوع باید در مذاکرات صریح و شفاف ایران و آژانس حل و فصل شود و ایران باید به سوالات آژانس پاسخ های قانع کننده بدهد.خبرنگار شبکه فرانس ۲۴ ادامه داد: این اختلافات اساسی هستند و منجر به ادامه مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و امریکا با واسطه اتحادیه اروپا خواهد شد.

3 نظر
  1. پيمان

    در این صورت باید این شیطان غرامت ضرر چندی صد میلیارد دلاری مردم ایران را به دلیل خارج شدن از برجام به ملت پرداخت کند و البته به حساب ملت ایران پرداخت شود نه لبنان و فلسطین و یمن

  2. پيمان

    یعنی کشششششششــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک

  3. ا.م

    اگر دولتمردان ایران برای بار سوم ، به قول امریکائی ها اعتماد کنند( بار اول قرار سعدآباد، بار دوم قرارداد برجام) باید به عقل و یا نیت سالم آنها شک کرد. بعلاوه هدف پنهان آمریکا با درگیر کردن روسیه در جنگ اوکراین، فروپاشی و ورشکست کردن اورپای متحد است تا دیگر آقای ماکرون به فکر ارتش مستقل اورپائی و یا خانم مرکل به فکر نورداستریم 2 که سوخت ارزان به صنعت اروپا تحویل میدهد ،نباشند. بنابراین هیچگاه حاضر نخواهد شد که با توافق با ایران ،مشکلات انرژی اروپا را حل کند در ضمن میخواهد وانمود کند که ایران باعث بسرانجام نرسیدن توافق است. بهتر است مسائل اقتصادی ایران را به برجام گره نزنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.