این شهر ۶۱ سال است که در آتش می‌سوزد! +تصاویر

شهر سنترالیا در پنسیلوانیا شهر نیمه متروکه ای است که بیش از ۶۰ سال آتشی زیرزمینی در آن زبانه می کشد.

به گزارش تازه‌نیوز، سنترالیا در پنسیلوانیا در ساحل شرقی ایالات متحده زمانی یک شهر معدنی شلوغ بود تا اینکه وقایع ماه مه ۱۹۶۲ آینده آن را برای همیشه تغییر داد. آتش سوزی از یک محل دفن زباله شروع شد و به هزارتوی معادن زغال سنگ در هزاران متر زیر سطح زمین سرایت کرد. هنوز پس از گذشت ۶۱ سال این منطقه، در حال فروپاشی است. بسیاری از تلاش‌ها برای خاموش کردن شعله های زیرزمینی با شکست مواجه شده‌اند و گازهای سمی مانند مونوکسید کربن همچنان از شکاف‌های زمین در حال فروپاشی خارج می‌شوند و این منطقه را به مکانی خطرناک برای زندگی تبدیل می‌کنند.

آتش سوزی ۶۱ ساله در سنترالیا در پنسیلوانیا

حتی تابلوهایی در اطراف شهر نصب شده است که به بازدیدکنندگان هشدار می دهد که به مناطق خاصی نزدیک نشوند. از زمان شروع آتش سوزی، اکثریت قریب به اتفاق ساکنان آن پس از جابجایی در سال ۱۹۸۳ و مسطح شدن خانه هایشان از آنجا نقل مکان کرده اند. در سال ۱۸۹۰، کمی بیش از ۲,۷۰۰ نفر در سنترالیا زندگی می کردند اما تا سال ۲۰۲۰، فقط پنج نفر از اهالی آن باقی مانده اند.

۶۱سال آتش‌سوزی در سنترالیا

یکی از ساکنان در سال ۲۰۱۷ گفت که آنها از گردشگرانی که به اموال ساکنین آسیب می‌رسانند و در چمن‌زارها راه می‌روند و فکر می‌کنند همه جا رها شده است، ناامید شده‌اند. آنها زباله می ریزند و طرح های گرافیتی بر دیوارهای شهر می کشند. بخشی از مسیر بی استفاده ای که به شهر منتهی می شد، پس از آنکه با طرح های گرافیتی پوشیده شد، به چیزی شبیه یک جاذبه گردشگری تبدیل شد. با این حال، ساکنان این شهر در آوریل ۲۰۲۰ پس از اینکه گزارش شد گازهای سمی به گورستان‌های محلی رسیده است، سعی کردند با پوشاندن جاده با خاک، گردشگران را بازدارند.

زندگی در شهری که می‌سوزد در سنترالیا در پنسیلوانیا

تا سال ۲۰۲۲ این شهر عاری از رفت و آمد شده و بیش از هر زمان دیگری متروک مانده است. با این حال، ساکنان باقی‌مانده در سال ۲۰۱۳ در یک نبرد قانونی با مقامات برای ماندن در این شهر، علی‌رغم تلاش‌ها برای جابه‌جایی، پیروز شدند و به هر توریستی که به سنترالیا راه پیدا می کند، یادآوری می‌کنند که این شهر هنوز کاملاً متروکه نیست و به شهر ارواح تبدیل نشده است. این ایالت گفت که این آتش زیر زمینی می تواند تا یک قرن دیگر ادامه یابد و دیگران فکر می کنند که ممکن است خاموش شدنش صدها سال به طول انجامد.

بر اساس داده‌های دفتر فدرال معادن سطحی، تا سپتامبر گذشته حداقل ۲۵۹ آتش سوزی در معادن زیرزمینی در بیش از ۱۲ ایالت رخ داده است، اما برخی از محققان معتقدند که ممکن است هزاران آتش سوزی دیگر در لایه‌های زغال سنگ وجود داشته باشند که تشخیص داده نشوند.

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.