یک لاکپشت غول‌پیکر در ۷۰ سالگی پدر شد! +تصاویر

زندگی در یک لاک خوب مزیت خودش را نشان داد! یک لاک‌پشت غول‌پیکر گالاپاگوس که سن و سال‌ را به چالش کشیده است، نگهبانان باغ‌وحش بریتانیا را تحت تأثیر قرار داد.

به گزارش تازه‌نیوز، یک لاک‌پشت غول‌پیکر گالاپاگوس در سن ۷۰ سالگی، پدر هشت بچه خزنده در معرض خطر انقراض شد. این لاک پشت، که دیرک نام دارد، با سه لاک پشت ماده در مرکز پرورش و محافظت از تمساح‌ها به نام تمساح‌های جهان در آکسفوردشایر جفت‌گیری کرد. در ماه مارس، مشخص شد که دو بچه لاک پشت از تخم های چارلی، لاک پشت ماده ۲۱ ساله، بیرون آمده اند.

این اولین باری بود که یک باغ وحش بریتانیا با موفقیت یک لاک پشت غول پیکر گالاپاگوس را پرورش داده است. پس از آن دیرک با لاک پشت ماده ایزابلا جفت گیری کرد . ایزابلا چهار تخم گذاشت که بچه هایش در ماه جولای بیرون آمدند. سپس چارلی دو تخم دیگر را که توسط دیرک بارور شده بود، گذاشت. این بچه ها هم به تازگی از تخم خارج شده‌اند. گفته می‌شود دیرک در اوج شرایط عالی جسمانی قرار دارد.

لاک پشت غول پیکر ۷۰ ساله پدر شد۱

هشت نوزاد و یک جهان

ورود هشت نوزاد لاک پشت به مرکز کروکودیل‌های جهان در بریز نورتون، تقویت بزرگی برای وضعیت حفاظت از لاک‌پشت غول‌پیکر گالاپوگوس است که گونه‌ای در خطر انقراض به شمار می رود. در حال حاضر، حدود ۱۵۰۰۰ لاک پشت در جهان باقی مانده است. این رقم در حالی است که در قرن ۱۹ این تعداد ۲۰۰۰۰۰ نفر بود.

دو بچه اول در ماه مارس به دنیا آمدند. سپس در ماه جولای، از ایزابلا چهار بچه بیرون آمد و به تازگی دو تخم دیگر از تخم‌های چارلی بیرون آمده است.

هنوز چیزی از زوزو دریافت نشده است، اما آنها در ۱۸ ماه گذشته شروع به تخم گذاری کرده اند. ما نسبتاً مطمئن هستیم که همه آنها زن هستند، اما هنوز تایید نشده است. به منظور نظارت بر رشد و سلامت عمومی آنها، نوزادان جدا از لاک پشت های بالغ نگهداری می شوند.

برای یک دهه یا بیشتر، فقط یک مجموعه از لاک پشت های غول پیکر گالاپاگوس در اروپا قادر به پرورش این گونه بودند. مطمئناً نشان می دهد که دیرک یک لاک پشت بسیار مهم در باغ وحش های اروپایی است.

لاک پشت غول پیکر ۷۰ ساله پدر شد۱

دیرک؛ یک لاک پشت گالاپاگوس مهم

به گفته مسئولان این مرکز، بزرگترین امتیاز در حال حاضر، دانشی است که ما می توانیم از جوجه کشی تخم ها تا پرورش جوان به دست آوریم و به اشتراک بگذاریم. این امر تجربه و دانش بیشتری را در مورد کل فرآیند پرورش گونه ها در محیط باغ وحش فراهم می کند.

زمان‌های جفت‌گیری، تولید مثل، رفتار بزرگسالان، هر رژیم غذایی و مکملی که مفید یا مهم یافته‌ایم نیز بخشی از این مجموعه دانشی را تشکیل می‌دهد که در مورد پرورش گونه‌ها گرد هم می‌آوریم. اینها همه اطلاعات حیاتی است و می تواند با دانش و شیوه های موجود از خود جزایر نوشته و ترکیب شود.

برنامه فعلی این است که بچه‌ها برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی در این باغ‌وحش نگه داشته شوند تا بر رشد و وضعیت آنها در حین  نظارت باشد. این یک فرصت منحصر به فرد برای یادگیری و کمک به آینده گونه است. به نظر می رسد دیرک نیازی به استراحت ندارد و همچنان با زنان زندگی می کند.

لاک پشت غول پیکر ۷۰ ساله پدر شد۱

امید به رفع خطر انقراض

این هشت بچه لاک پشت شاید اکنون کوچک هستند اما بزرگ و قوی می شوند. لاک پشت های غول پیکر گالاپاگوس به خاطر گردن بلندشان معروف هستند و مترادف با چارلز داروین هستند که با مطالعه آنها نظریه تکامل را کشف کرد. طبیعت شناس بزرگ بریتانیایی متوجه شد که موجودات بزرگ شکل فیزیکی خود را با محیط اطراف خود تطبیق داده اند و گردن دراز آنها برای رسیدن به پوشش گیاهی مرتفع در گالاپاگوس است.

مرکز Crocodiles of the World از صندوق حفاظت از گالاپاگوس نیز حمایت می کند. این مرکز تحقیقاتی را برای کمک به شکل دادن به استراتژی های حفاظتی آینده برای گونه ها و محافظت از آینده آنها در جزایر گالاپاگوس انجام می دهد.

دیرک در ابتدا پس از شکار شدن از طبیعت در جزایر گالاپاگوس در سال ۱۹۶۲ به بریتانیا آمد. لاک پشت های غول پیکر گالاپاگوس، Chelonoidis niger در لاتین، بزرگترین گونه لاک پشت در جهان هستند. آنها می توانند تا ۶ فوت طول و ۹۰۰ پوند وزن رشد کرده و در تمام طول سال جفت گیری کنند.

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.