حباب بازار ارز ترکید/ ریزش شدید قیمت دلار از عصر امروز +جزئیات

از عصر امروز سه‌شنبه قیمت دلار در بازار ۸۰۰ تومان کاهش یافته است.

به گزارش تازه‌نیوز، ایرنا نوشت: در روزهای اخیر با اقدامات روانی، دلالی و بازارسازی برخی از واسطه‌ها در بازار در فضای مجازی که بعضا از خارج کشور مدیریت می‌شود و همچنین تاثیرات تورم داخلی شاهد افزایش قیمت ارز بودیم. اما بانک مرکزی با اقدامات تنظیمی خود کنترل بازار ارز را به دست گرفته به طوری که قیمت دلار در بازار ارز عصر امروز ۸۰۰ تومان پایین آمده است.

همچنین محمد کشتی‌آرای کارشناس ارشد بازار طلا و سکه گفت: قیمت سکه هم تحت تاثیر خبر عرضه‌ اوراق سپرده سکه بانک مرکزی قرار گرفت و باعث شد در دو روز گذشته سیر نزولی قیمت سکه شروع شود و حباب سکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یابد.

همچنین از عصر امروز در مناطق شمالی تهران تعدادی از افراد با مراجعه به طلافروشی‌ها در حال فروش سکه و طلا هستند که نشانه کاهش انتظارات تورمی است.

بیشتر بخوانید:

تداوم عرضه های سنگین در سامانه نیما

حجم عرضه ارز در سامانه نیما در روز سه‌شنبه ۱۷ آبان ماه حدود ۶ برابر میزان تقاضا بود. به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، روز ۱۷ آبان ماه از مجموع عرضه ارز معادل ۷۴۵میلیون دلار در سامانه نیما فقط ۱۱۹میلیون دلار مشتری داشت و معامله شد.

مجموع معاملات روز گذشته، دوشنبه، در سامانه نیما معادل ۳۱۰میلیون یورو بود.

همچنین در بازار متشکل ارزی (اسکناس) روز گذشته، ۱۶٫۶۳ میلیون دلار با میانگین نرخ ۳۴هزار و ۱۶۳ تومان و یک‌میلیون و ۴۰۹هزار یورو با میانگین نرخ ۳۴هزار و ۳۳۴ تومان به صورت توافقی معامله انجام شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.