خاتمی: درافتادن با نایب امام زمان(عج)، عاقبت خوبی ندارد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: آمریکا زن برده می‌خواهد، زنی که هویت خود را از دست داده و فرهنگ بردگی را پذیرفته باشد. تنها در نظام اسلامی است که زندگی بانوان، زندگی شرافتمندانه انسانی است. شعارهایی که داده می‌شود فریبنده است چرا که آنها به دنبال آزادی هرزگی هستند.

به گزارش تازه‌نیوز، حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه نماز جمعه این هفته تهران گفت: تقوا اساسی‌ترین عنصر جذب رحمت خداوند است و اساسی‌ترین عنصر جذب خشم الهی بر اساس آیات قرآن، جرم است. جرم به معنای عبور از خطوط قرمز خداوند است و برجسته‌ترین جرم از نگاه قرآن، ایستادن در برابر انبیای الهی است که برای دعوت بشریت به صراط مستقیم آمده‌اند.

وی افزود: بنا بر آیات قرآن بدترین گناه در افتادن با انبیا و صالحان خداوند است. ما در عصر پیغمبر و حضور نیستیم؛ بدترین گناه در عصر غیبت، درافتادن و مقابله کردن با جانشینان اولیای الهی است؛ بنابراین درافتادن با ولی فقیه مصداق این مقابله است. درافتادن با نایب امام زمان (ع)، عاقبت خوبی ندارد.

خاتمی در ادامه گفت: در قرآن آمده است که هشدارها به قوم فرعون داده شد که در نهایت رفتار نادرست خود آنها سبب از بین رفتن آنها شد. به عبارتی جدال و مقابله با صالحان بزرگترین جرم است و در عصر غیبت در افتادن با جانشین انبیاء جرم است. چرا که بر این باوریم ولی فقیه جانشین عام امام زمان(عج) است. ولی فقیه اگر حکمی صادر کرد و فردی آن را نپذیرد، کوچک شمردن حکم خداوند است و در حقیقت به انبیاء رد گفته است و ایستادن در برابر خداوند است.

بیشتر بخوانید:

به نقل از ایلنا، خطیب نماز جمعه تهران گفت: حفظ حریم ولایت مصداق حفظ حریم انبیاء است و امام صادق(ع)گفت فردی که دین دارد و به آخرت ایمان دارد، نباید در مجلسی بنشیند که امام جامعه اسلامی را تخریب می‌کنند. همچنین بسیجی‌ها مصداق مومن هستند و باید از ولی فقیه دفاع کنند و دفاع از ولی فقیه دفاع از امام زمان است.

وی تصریح کرد: برخی با لباس مشکی و لباس سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا(ع)، ‌پوشش‌های مشکی هیات را به آتش می‌کشند و باید به آنها گفت که چرا به راه اشتباه می‌روند.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه خطبه‌های خود گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از آرمان‌های امام راحل و رهبری است. حوزه و دانشگاه دو بازوی توانای اداره کشور هستند و باید بدانیم اکثریت دانشجویان ما متدین، حزب اللهی و علاقه مند به ایران اسلامی هستند.

وی افزود: دانشجویان را پاره تن خود می‌دانیم و نظام، تقویت علمی و همه جانبه عرصه دانشگاهی کشور را یک تکلیف می‌داند. البته گاهی اقلیتی از افراد در شأن دانشجویی عمل نکرده‌اند. اگر این تعداد را اقلیت می‌خوانیم به این علت است که از مجموع ۴۰ هزار دانشجو در کشور حدود ۵۰۰ نفر چنین رفتارهایی داشته‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: قاتل خودش می‌گوید من مستحق چند اعدام هستم و به کسانی که او را فریب داده‌اند می‌گوید شما انسان نیستید، آن وقت کسانی به اسم دانشجو از چنین قاتلی حمایت می‌کنند و طوری عمل کرده‌اند که آمریکا و اسرائیل آنها را تحسین می‌کند.

خاتمی تصریح کرد: چنین رفتاری در شأن دانشجویان نیست. شما دانشجویان بزرگ‌تر از آن هستید که از یک قاتل حمایت کنید. ما به آینده شما امید داریم و فردای کشور در دستان شما است. این اراذل و اوباش چه کسانی هستند که در فکر شما بیایند و شأن دانشجویی را از بین ببرد؟

وی افزود: از دانشجویان ارزشی و انقلابی که در هر دانشگاهی حضور دارند انتظار داریم با موضع‌گیری جانانه خود نشان دهند دانشجوی حزب‌اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی‌ریزد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: این اقلیت، دشمن آرمان بلند وحدت حوزه و دانشگاه هستند و باید بدانیم وحدت این دو عرصه موضوعی فیزیکی نیست که این دو در کنار هم بنشینند و حضور داشته باشند بلکه در فکر، اندیشه و آرمان آنها تعریف می‌شود.

حجت الاسلام خاتمی گفت: در سفر اخیر به جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک، از نزدیک شاهد حضور مقتدرانه نیروهای مسلح بودم و دیدم که این خدمتگزاران برای حفظ امنیت چه تلاش‌هایی می‌کنند و چگونه جلوی ورود ناوهای آمریکایی را می‌گیرند این موارد نشان دهنده اقتدار است. به لطف خدا، ایران مقتدری داریم که لرزه بر اندام دشمنان خود می‌اندازد؛ همه باید بدانند نیروهای مسلح جزء لاینفک و ابدی ایران اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: اخیراً رئیس‌جمهور چین به عربستان رفته است، همان جایی که ترامپ از آن به عنوان گاز شیرده یاد کرده بود. در این سفر مواضع نادرستی گرفته شده و حرف‌های بی‌ربطی درباره جزایر سه‌گانه ایران زده شده است. بنا بر تاکید رئیس جمهور کشورمان مطالبه جدی ایران، جبران مواضع یاد شده از سوی رئیس‌جمهور چین است. رئیس‌جمهور چین یا هر کس دیگری باید بداند ما در عرصه تمامیت ارضی خود، با هیچکس رو دربایستی نداریم و قاطع برخورد می‌کنیم.

حجت الاسلام خاتمی گفت: حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل، در این مورد این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد. آمریکا ۴۰ روز تلاش کرد تا این قطعنامه را به تصویب برساند و این مورد نیز یکی از پرونده‌های سیاه این کشور است. راز نفرت ملت ایران از ایالات متحده مجموعه این اقدامات است.

وی گفت: بیشترین بها را نظام اسلامی به زن داده است. آزادی واقعی زن در نظام اسلامی تعریف می‌شود و آنچه آمریکا می‌گوید آزادی نیست؛ بلکه بردگی است. آمریکا زن برده می‌خواهد، زنی که هویت خود را از دست داده و فرهنگ بردگی را پذیرفته باشد. تنها در نظام اسلامی است که زندگی بانوان، زندگی شرافتمندانه انسانی است. شعارهایی که داده می‌شود فریبنده است چرا که آنها به دنبال آزادی هرزگی هستند.

وی افزود: مسئله دیگر، پرونده سیاه اتحادیه اروپا است. این اتحادیه در یک دهه اخیر عین مستعمره آمریکا عمل کرده و هر آنچه ایالات متحده گفته را عمل کرده است. اینها در صدر لیست ناقضان حقوق بشر هستند. جز آمریکا و اروپا چه کسی از رژیم صهیونیستی آدمکش، زن‌کش و طفل‌کش حمایت می‌کند؟

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اخیراً لیست دیگری منتشر شده و تعدادی از شخصیت‌ها را تحریم کرده‌اند که نام بنده نیز در آن لیست آمده است. یک افتخار عمرم تحریم آنها است و احساس می‌کنم به لطف خدا تیر به هدف خورده و جهاد تبیین من اثر داشته است. تا آخرین نفس در سنگر جهاد تبیین هستم و وحشی‌گری‌های سلطه‌گران را افشا خواهم کرد و سر سوزنی عقب نشینی نمی‌کنم. یک وجب از خاک کشورمان را به دنیا نمی‌دهم. همواره با مردم بوده‌ام و در کنار آنها نیز خواهم مُرد و هرگز عطشی برای رفتن به خارج از کشور نداشته‌ام.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه گفت: نظام اسلامی نظام قانون است و همه باید مقید به پذیرش آن باشند ولو خلاف نظرشان باشد. اول قائل به قانون خود رسول اکرم است. رهبری و همه قائل به قانون هستند. هرج و مرج زمینه سازش قانون شکنی است برای اینکه این منکر نباشد باید قانون شکنان منزوی شوند. می خواهید بیانیه دهید، از آن مظلومی حمایت کنید مثل سید روح الله عجمیان که ۳۰ نفر محاصره‌اش کردند. بیانیه می‌دهید در دفاع از قاتل که خودش می گوید مستحق چند بار اعدام هستم! آرمان عزیز که اربعین او هم هست را با شکنجه کشتند، اگر بیانیه می دهید در حمایت از اینها بدهید.

در پایان گفت: اصل برابری در برابر قانون الزامی است و رییس و مرئوس نباید خودش را در حصار قانونی ببیند و تخلف کند و خیالش راحت باشد که به او رسیدگی نمی شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.