با پول ویلموتس می‌شد تا 8 فصل استراماچونی را در استقلال نگه داشت

فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس به پرداخت 167 میلیارد تومان محکوم شد. این در حالی است که با هزینه ویلموتس می شد استراماچونی را تا 8 فصل در استقلال نگه داشت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، هنوز هم که هنوز است در جامعه، در خانواده ها و در فضای مجازی خیلی از مردم از خودشان این سوال را می پرسند که چرا و به چه صورت دستمزد مارک ویلموتس  نزدیک به 167 میلیارد تومان شد؟ رقمی سنگین که در این شرایط بد اقتصادی می شد با آن کلی کار انجام داد. می شد خیلی ها را به خانه بخت فرستاد، برای خیلی ها خانه خرید، خانه اجاره کرد و برای خیلی ها ایجاد اشتغال کرد.این تازه یک بعد ماجرا است. اگر قرار باشد از دید فوتبالی و حرفه ای به این ماجرا نگاه کرد می شد به زبان ساده گفت که استراماچونی، برانکو، کی روش و خیلی از مربیان دیگر را با این رقم در ایران حفظ کرد. آن وقت دیگر نه نیازی به پیغام و پسغام و اختلاف با خیلی از مربیان بود و نه حاشیه هایی به وجود می آمد که فقط و فقط به اعتبار فوتبال ایران ضربه می زند.
قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال برای 3 سال 8 میلیون یورو بوده است. یعنی به طور میانگین سالی 2 میلیون و 250 هزار یورو.این در حالی است که استراماچونی برای هر فصل رقمی در حدود 750 هزار یورو دستمزدش بوده است. با حسابی سرانگشتی می شود گفت که اگر قرار بود چنین رقمی را برای مربیان با کیفیت در لیگ برتر خرج کنند می شد با پول ویلموتس و تقریبا برای 8 فصل استراماچونی را در استقلال حفظ کرد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.