روسیه: برای دفاع از خود از هر ابزاری حتی سلاح اتمی استفاده می‌کنیم

معاون شورای امنیت روسیه گفت: اگر ایالات متحده می‌خواهد ما را شکست دهد، حق داریم از هر سلاحی از جمله اتمی برای دفاع از خود استفاده کنیم.

به گزارش تازه‌نیوز، دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت روسیه گفت که مسکو از هر ابرازی برای دفاع از خود از جمله تسلیحات اتمی استفاده خواهد کرد.

به نقل از فارس، او چهارشنبه (۲۲ فوریه) در پستی تلگرامی نوشت: برای همه قدرت‌ها واضح است که اگر آمریکا می‌خواهد روسیه را شکست دهد، ما به سمت درگیری در مقایس جهانی می‌رویم. اگر ایالات متحده می‌خواهد روسیه را شکست دهد، ما حق داریم از هر سلاحی از جمله نوع اتمی برای دفاع از خود استفاده کنیم.

مدودف یادآوری کرد که دیروز ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی وضعیت کشور در مجلس فدرال تعلیق مشارکت روسیه در اقدامات برای کاهش و محدود کردن بیشتر تسلیحات تهاجمی استراتژیک (استارت، و نیواستارت) را اعلام کرد. این سیاستمدار ارشد روس افزود: این تصمیم مدت‌ها به تعویق افتاده بود، من سال گذشته به آن اشاره کردم.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، طبق ارزیابی وی، این تصمیم که به خاطر جنگ اعلان شدۀ آمریکا و سایر کشورهای ناتو علیه روسیه اتخاذ شد، پیامد بزرگی برای جهان در کل و برای واشنگتن به طور خاص خواهد داشت.

این مطالب را هم ببینید:

مدودف یادآور شد که به هر حال استدلال تشکیلات آمریکایی تاکنون این بوده «ما در امور شما مداخله می‌کنیم، مقادیر زیادی سلاح به رژیم کی‌یف می‌دهیم، برای شکست روسیه تلاش می‌کنیم، شما را محدود و نابود می‌کنیم، اما امنیت استراتژیک موضوع مجزایی است و ارتباطی با زمینه کلی روابط آمریکا-روسیه ندارد».

وی افزود: این نتیجه‌گیری بدتر از جنایت است-اشتباه بزرگ آمریکایی‌هاست. این اشتباه زاده حس برتری و مصونیت آن‌هاست.

رئیس‌جمهور پیشین روسیه به نقل از صحبت‌های دیروز پوتین گفت که شکست روسیه در میدان نبرد غیرممکن است و یادآور شد که «دقیقا به همین دلیل ما نیواستارت را (فعلاً) تعلیق کردیم».

وی افزود: اجازه دهید نخبگان ایالات متحده که ارتباط با واقعیت را از دست داده‌اند، درباره آنچه به دست آورده‌اند فکر کنند. اجازه دهید همچنین واکنش سایر قدرت‌های هسته‌ای ناتو را هم ببینیم. فرانسه و انگلیس. نیروهای هسته‌ای استراتژیک آن‌ها معمولاً در فهرست کلاهک‌های هسته‌ای و حامل در زمان آماده‌سازی توافقنامه‌ها بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوری (روسیه) قرار نمی‌گرفتند، اما زمان آن رسیده این کار انجام شود.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه پیش‌تر گفته بود جهان به خطر جنگ سوم جهانی به دلیل خصومت‌ها علیه فدراسیون روسیه، نزدیک شده است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه روسیه برای جلوگیری از یک فاجعه اتمی و جنگ جهانی سوم هر کاری انجام خواهد داد، افزود: «اگر ما تضمین‌های امنیتی حداکثری مورد نظر روسیه را دریافت نکنیم، تنش به طور نامحدود ادامه خواهد داشت. جهان در مسیر یک جنگ جهانی سوم و یک فاجعه اتمی حرکت خواهد کرد».

به نوشته تاس، بر اساس دکترین هسته‌ای روسیه، مسکو ممکن است از تسلیحات اتمی استفاده کند، اگر تسلیحات اتمی یا سایر انواع تسلیحات کشتار جمعی علیه این کشور یا متحدانش استفاده شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.