خبر جدید عمان از توافق ایران و آمریکا رسید

وزیر خارجه عمان در سخنانی گفت که ایران و آمریکا در حال بررسی جزئیات برای توافق تبادل زندانیان هستند.

به گزارش تازه‌نیوز، باشگاه خبرنگاران نوشت: بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در مصاحبه با المانیتور گفت: من جدی بودن را از سوی واشنگتن و تهران احساس می‌کنم، زیرا مذاکره کنندگان آن‌ها تلاش می‌کنند تا توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را نجات دهند.

وزیر خارجه عمان با اشاره به وجود فضای مثبت حول فعالیت‌های هسته‌ای ایران افزود: مسقط معتقد است که سران ایران برای دستیابی به توافق جدی هستند و تا زمانی که طرف مقابل (آمریکا) با حسن نیت جواب آن‌ها را دهد آن‌ها (ایران) هم مایل به انجام این کار هستند.

البوسعیدی همچنین درباره توافق احتمالی تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، گفت: می‌توانم بگویم که آن‌ها نزدیک هستند و احتمالاً فقط بحث موضوعات فنی باقی مانده است.

بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه عمان همچنین درباره وجوه مسدود شده ایران در کشور‌های خارجی نیز افزود: آن‌ها نیاز به سازماندهی یک چارچوب عملیاتی و جدول زمانی برای اجرای این کار دارند و به عقیده من در حال انجام مذاکرات نهایی در مورد آن هستند.

وی در پایان تاکید کرد: عمان با حسن نیت تمایل خود برای ایفای نقش (چه در خود عمان یا هر جای دیگری) در دستیابی به این توافق را به هر دو طرف پیشنهاد کرده است.

این در حالیست که شب گذشته (چهارشنبه) کارن ژان پی یر، سخنگوی کاخ سفید برداشتن کانال‌های باز گفتگو با ایران تاکید کرد و گفت واشنگتن دیپلماسی را در قبال ایران ترجیح می‌دهد.

وی با تکرار ادعا‌ها درباره ایران گفت: سیاست ما در مقابل ایران تغییر نکرده است. ما بر محدود کردن رفتار بی ثبات کننده ایران از طریق فشار با همکاری نزدیک با متحدان خود متمرکز بوده ایم.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه ضمن تکرار ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای گفت: اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تغییر نکرده است و ما همیشه غنی سازی ایران را از نزدیک دنبال می‌کنیم. آمریکا دیپلماسی را ترجیح می‌دهد با این حال ما همچنین برای همه احتمالات آماده می‌شویم.

سخنگوی کاخ سفید در مورد موضوع تبادل زندانیان آمریکایی گفت: دولت کنونی این مساله را بسیار جدی می‌گیرد. در طول دو سال گذشته ما توانسته ایم بیش از ۱۲ آمریکایی را آزاد کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.