پیام تازه غرب به وزیر خارجه رسید/ ایران به نیروهای مقاومت دستور می‌دهد؟

وزیر امور خارجه گفت: ما به نیروهای مقاومت دستور نمی‌دهیم و آنها خود راسا تصمیم می‌گیرند.

به گزارش تازه‌نیوز، حسین امیرعبداللهیان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از جنگ استقبال نکرده است. تلاش ما متمرکز بر احقاق حقوق فلسطینی‌ها و عدم گسترش جنگ است.

وی تاکید کرد: تلاش‌های زیادی در منطقه در حال انجام است که دامنه جنگ گسترش پیدا نکند.

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی اخیرش با وزیر امور خارجه ایرلند گفت: امشب با وزیر امور خارجه ایرلند به صورت تلفنی رایزنی کردم، او حامل پیامی از سوی غرب برای ما بود.

وی ادامه داد: در این گفت‌وگو به وزیر خارجه ایرلند گفتم که به طرف‌های غربی بگوید منصفانه عمل کنند.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران گفت: من به ایشان گفتم که ما به نیروهای مقاومتی دستور نمی‌دهیم و آنها راسا تصمیم می‌گیرند.

وی تاکید کرد: در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کردم اگر جنایت‌های جنگی رژیم صهیونسیتی متوقف نشود، جبهه‌های جدیدی گشوده می‌شود و این موضوع اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال ورود ایران به درگیری‌های اخیر در منطقه وجود دارد، و اینکه دامنه این جنگ گسترش پیدا می‌کند، گفت: هر احتمالی متصور است، من مایل هستم که بار دیگر تاکید کنم که هیچ طرفی نمی‌تواند نسبت به تداوم این جنایت‌ها بی‌تفاوت باشد.

وی در همین ارتباط افزود: در مورد عربستان ما شاهد بودیم که این بحث وجود داشت که عربستان به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، ولی اکنون در این مرحله ما شاهد موضعی منطقی و قابل قبول از عربستان در مورد تحولات اخیر هستیم.

وی تصریح کرد: در جریان سفر منطقه‌ای که اخیرا داشتم برخی از رهبران منطقه می‌گفتند که ما انتظار موضع دیگری از عربستان سعودی داشتیم و فکر می‌کردیم موضع دیگری اتخاذ کند.

امیرعبداللهیان گفت: در حال حاضر تلاش‌های زیادی در منطقه در حال انجام است که دامنه جنگ گسترش پیدا نکند.

وی افزود: امروز وقتی از مقاومت در منطقه صحبت می‌کنیم فقط حزب‌الله نیست و شاهد فعالیت گروه‌های مختلف مقاومت در منطقه هستیم و طرف مقابل به خوبی می‌داند که گسترش جنگ در حوزه مقاومت به تنهایی صحنه‌ای را ایجاد می‌کند که نتیجه آن تغییر جغرافیایی رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با اشاره به رایزنی اخیراش با دبیرکل حزب‌الله لبنان در بیروت گفت: حزب‌الله لبنان همه گزینه‌ها و سناریوهای ممکن را در برابر خود قرار داده است. رهبران مقاومت اجازه نمی‌دهند که صهیونیست‌ها هر اقدامی را که می‌خواهند در غزه انجام دهند و بعد از اینکه خیالشان در غزه راحت شد به سراغ دیگر جبهه‌های مقاومت بروند. بنابراین هر گونه اقدام پیشدستانه در ساعات پیش رو متصور است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه اتفاق رخ داده در حمله هفته گذشته در اراضی اشغالی توسط جریان مقاومت یک زلزله برای رژیم صهیونیستی بود و در واقع در هفتم اکتبر رژیم جعلی صهیونیستی فرو ریخت، ادامه داد: صهیونیست‌ها چون نمی‌توانند در صحنه جنگ با مقاومت روبه‌رو شوند و بجنگند نبرد را به عرصه غیرنظامیان کشانده‌اند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در بیان اهمیت دفاع از غزه گفت: امروز اگر از غزه دفاع نکنیم فردا باید در بیمارستان‌های خودمان با بمب‌های فسفری رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت مقوله‌ای به هم پیوسته است و امنیت منطقه، امنیت ایران است، ادامه داد: برای ما فرصتی است که صهیونیست‌ها در داخل خانه خودشان متوقف شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.