شوخی بی‌مزه قالیباف با سیلی‌خوردن سرباز بی‌پناه!

صحبت از تساوی در برابر قانون، حداقل در مجلس شورای اسلامی و برای نمایندگانش، بیشتر شبیه به یک شوخی بی‌مزه است.

به گزارش تازه‌نیوز، شوخی بی‌مزه قالیباف… عنوان یادداشت حقوق‌دان مشهوری است که به واکنش رئیس مجلس درباره سیلی خوردن یک سرباز واکنش نشان داده است. کامبیز نوروزی، در یادداشتی با عنوان «شوخی بی‌مزه قالیباف» نوشت: محمدباقر قالیباف در واکنش به خبر سیلی خوردن یک مأمور راهور از یک نمایندۀ مجلس توییت کرده است «در برابر قانون همه مساوی هستند. در صورت احراز تخلف هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه برخورد قانونی خواهد کرد.»

خب! آقای رئیس مجلس، وقتی یک نماینده هزار بار اعدام را برای رئیس‌جمهور کم می‌داند و نمایندۀ دیگری روحانی را با کلماتی همچون دهان‌دریدگی و فرومایگی خطاب می‌کند و … اصل تساوی همه در برابر قانون کجاست؟ چرا برای این‌ها نمی‌نویسید «بدون مسامحه برخورد قانونی خواهد شد»؟

وقتی نماینده چنین ناسزاهایی به شخص دوم مملکت می‌گوید و بدون تنبیه می‌ماند و کسی به او چیزی نمی‌گوید، معلوم است خودش را مجاز می‌داند توی گوش یک سرباز هم سیلی بزند.

وقتی بی‌ادبی رواج می‌یابد و آن‌قدر راه برای ناسزاگویی باز است و کار به اینجاها می‌کشد، حرف زدن از تساوی همه در برابر قانون و برخورد و این چیزها خریدار ندارد. شوخی بی‌مزه‌ای است.

شایان ذکر است عصر امروز، نماینده مردم سبزوار در مجلس یازدهم، در واکنش به رفتار قانونی یک سرباز وظیفه در خیابان انقلاب، به خاطر اصرار برای ورود به خط ویژه، او را سیلی زده است.

مطالب مرتبط
۱ نظر
  1. محمدرضا

    شماخودت موج سوار خوبی هستی .شماخودت هم ازسرهمون نمایندهایی فقط الان موج سوارشدی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.