زالی: محدودیت های تهران باید حداقل یک هفته دیگر تمدید شود

فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران خواستار تمدید محدودیت های کرونایی تهران به مدت حداقل یک هفته دیگر شد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶ نفر کرونایی در تهران فوت شدند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، علیرضا زالی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: گزارشات میدانی حاکی از آن است، که علی رغم تاکید ستاد مقابله با کرونا تهران و استانداری، این محدودیت‌های کرونایی جدی گرفته نشده است و به همین دلیل در جلسه دیروز که مشترکا با استاندار تهران با وزیر کشور داشتیم، قرار شد، با اعمال جریمه‌های بازدارنده از سرپیچی از دستورالعمل‌ها جلوگیری کنیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران گفت: یک هفته محدودیت تأثیری در کنترل کرونا با توجه به دوران نهفتگی دو هفته‌ای این بیماری ندارد و لذا محدودیت‌های تهران باید حداقل یک هفته دیگر تمدید شود و این درخواست ارائه شده و در حال پیگیری هستیم.

وی گفت: در حال پیگیری اعمال جریمه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و نامه مشترکی نیز با استاندار تهران آماده و خطاب به وزیر بهداشت و کشور ارسال کرده ایم و درخواست کردیم، خودروهای غیربومی در شهرها جریمه شوند.

زالی با بیان این که تنها ۵۵ درصد از تهرانی‌ها از ماسک استفاده می‌کنند، افزود: البته در برخی نقاط پرتراکم تهران درصد استفاده از ماسک حتی به زیر ۳۵ درصد هم می‌رسد، ماسک شرط لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا است و شرط کافی و مهم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی نقش مردم در کنترل شیوع ویروس کرونا را مهم دانست و گفت: مدیریت تردد در پاساژها و اماکن عمومی باید بیشتر شود و مسئولیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی با مدیریت پاساژها و اماکن پر تردد است.

این مسئول بهداشتی تعداد فوتی‌های تهران طی ۲۴ سال گذشته را ۱۱۶ مورد دانست و افزود: از این تعداد ۷۰ نفر دارای «پی. سی. آر» مثبت بودند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.