خاطره علی جنتی از نامه‌هایی که برای برکناری به پدرش می‌دادند!

«یکی از فقهای شورای نگهبان به پدرم گفته بود همانند آیت الله خزعلی، از فرزندتان برائت بجوئید!»

به گزارش تازه‌نیوز، علی جنتی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در پاسخ به این سوال که آیا آیت الله جنتی در ایامی که وزیر فرهنگ بودید به شما تذکری هم دادند، گفت:

تذکر به آن معنا نه، البته راجع به من به ایشان نامه های زیادی نوشتند. گاهی اوقات ایشان نامه ها را به من میداد و میگفت اینها صحت دارد؟ من هم دقیقا یکایک مطالب را پاسخ می دادم که جریان چیست و کجا خلاف گفته اند و …. توضیح می دادم و ایشان از توضیحات من قانع می شدند.

منتها عناصر مخالف رها نمی کردند. مثلا در همین سال آخر وزارت، یک برنامه جمع خوانی در قم توسط اداره کل ارشاد راه اندازی شد. کسانی که مجری بودند خانم های بسیار محجبه بودند، منتها یک آدم بیمار روحی به میان تماشاچیان رفته بود و از هر کسی که حجابش نامناسب بود عکس گرفته بود.

اینها را آلبوم کردند و نزد مراجع و جامعه مدرسین بردند. سر و صدای زیادی بلند شد و آقای محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین واکنش نشان داد.

من خودم در یک جلسه دیدم آقای احمد خاتمی رسما با پدرم صحبت کرد و به شدت از برنامه قم انتقاد می کرد.

گفتم همین هایی که شما عکس ها آنها را گرفتید همه هر روز از کنار حرم در قم عبور می کنند و کسی با آنها کاری ندارد.

عصر خبر گزارش داده که جنتی در ادامه می‌گوید: حتی یک بار پدر به من گفت یکی از فقهای شورای نگهبان به ایشان گفته است همانطور که آیت الله خزعلی از فرزندش برائت جست، شما هم از فرزندتان برائت بجویید.

بیشتر بخوانید و ببینید:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.