سهمیه بنزین کاهش یافت/ افزایش قیمت کلید خورد؟

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش سقف سهمیه دوم بنزین از ٢۵٠ لیتر به ١۵٠ لیتر خبر داد که این طرح از ماه جاری اجرایی شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی از کاهش سقف سهمیه دوم بنزین از ٢۵٠ لیتر به ١۵٠ لیتر خبر داد.

جلیل سالاری امروز در جمع خبرنگاران گفت: در ماه جاری این طرح اجرایی شده است و اکنون کارت‌های سوخت یک سهمیه ۶٠ لیتری و یک سهمیه ١۵٠ لیتری دارند.

این مطالب را هم ببینید:

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه در کارت سوخت شخصی هر فرد یک سهمیه نرخ اول ١۵٠٠ تومان و یک نرخ ٣٠٠٠ تومان که ٢۵٠ لیتر است، وجود دارد گفت: با بررسی که انجام شد، خودروهای داخلی در ١٠٠ کیلومتر به طور میانگین بیش‌تر از ١٠ لیتر مصرف نمی کنند، طبیعتا زمانی که در یک کارت شخصی حدود ٣١٠ لیتر بنزین داریم، عدد بزرگی است.

معاون وزیر نفت افزود: هیچ خودرویی نیست که بیش از ١٠٠٠ کیلومتر در ماه تردد داشته باشد، ضمن اینکه کارت جایگاه‌ها نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی مشاهده کردیم که تراکنش عمدتا در سهمیه دوم بر اساس کارت‌های جایگاه‌دار اتفاق می افتد تصریح کرد: این کاهش در کل کشور است و صرفا مربوط به استان سیستان و بلوچستان نیست.

وی ادامه داد: سهمیه دوم در کل کشور به ١۵٠ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

۱ نظر
  1. عبداله

    ظاهرا اقای معاون وزیر نفت توی ایران زندگی نمیکنه فاصله تهران به کرج رفت و برگشت 100 کیلومتر است برای کارم من ماهیانه 2500 کیلومتر متوسط راه میرم چطور ایشان میگه هر خودرو ماهیانه 1000 کیلومتر بیشتر راه نمیره
    ماشین دولتی سوار میشه نمیدونه کیلومتر یعنی چیه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.