واکنش پنتاگون به ادعای ارسال موشک از ایران به روسیه

پنتاگون ادعاهای رسانه های غربی مبنی بر ارسال موشک از ایران به روسیه را تایید نکرد.

به گزارش تازه‌نیوز، ایرنا نوشت: پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون در پاسخ به پرسشی درباره گزارش هایی ادعایی برخی رسانه های غربی مبنی بر وعده ایران به روسیه برای ارائه موشک های زمین به زمین، این فضاسازی ها را تایید نکرد و اعلام کرد که در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای تایید گزارش های ادعایی وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز در فضاسازی رسانه ای همزمان با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص جنگ اوکراین، مدعی وعده ایران به روسیه برای ارسال موشک‌های زمین به زمین و پهپادهای بیشتر شده بود.

این رسانه انگلیسی ادعا کرده بود این توافق در سفر معاون رئیس جمهور ایران به روسیه در چهارم اکتبر حاصل شده است.
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص ارسال تسلیحات از جمله پهپادهای نظامی از سوی جمهوری اسلامی ایران جهت استفاده در جنگ اوکراین، این ادعاها را فاقد صحت دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه این ادعاهای بی اساس که بر پایه اطلاعات غلط و مفروضات مغرضانه مطرح می‌شود را بخشی از فضاسازی سیاسی و هدفمند دستگاه های رسانه ای برخی از کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران قلمداد و از همین رو آمادگی کشورمان را برای گفت‌وگو و مذاکره با اوکراین جهت رفع این اتهامات اعلام کرد.

کنعانی با اشاره به بیطرفی فعال جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای منازعه همواره ضمن مخالفت با ادامه جنگ، بر لزوم توقف درگیری و حل و فصل اختلافات از طریق مسالمت آمیز تاکید کرده و در این ارتباط دیدارها و تماس های متعددی از سوی وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان روسی و اوکراینی انجام گرفته است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ یک موضع شفاف و خلل ناپذیر همواره بر رعایت اصل بنیادین حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی و یکپارچگی تمام کشورها از جمله اوکراین بر اساس اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل تاکید کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.