واکنش ایران به تحریم‌های جدید کانادا علیه تعدادی از رسانه‌ها

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به تحریم‌های جدید کانادا علیه تعدادی از رسانه‌ها در داخل کشور واکنش نشان داد.

به گزارش تازه‌نیوز، ناصر کنعانی در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت: «جنون تحریم دولت آمریکا ویروسی شده و به سرعت به دوستانش منتقل می‌شود!

تحریم «خبرگزاری تسنیم»، «روزنامه کیهان»، «نورنیوز»، خبرگزاری فارس، مدیرمسئول کیهان، رئیس فعلی و سابق سازمان صداوسیما و یک خبرنگار این سازمان، جدیدترین فهرست تحریمی دولت کانادا علیه ایران و ایرانیان است!

این اولین هنرمندی دولت کانادا در تحریم اصحاب رسانه و رسانه‌های خبری معتبر ایران نبود، این کشور قبلا “پرس تی وی” شبکه خبری انگلیسی زبان ایرانی را نیز تحریم کرده بود!

این مطالب را هم ببینید:

از نظر دولت کانادا و شرکای غربی ضدایرانی آن، ملت ایران علاوه بر تحریم‌های اقتصادی، حق اظهار رأی و نظر نیز ندارند! مگر آنکه مثل خود آن‌ها و به زبان فرهنگی خود آن‌ها حرف بزنند، مثل “ایران اینترنشنال”، “منوتو” و…؟!

تحریم رسانه‌ها و اهالی قلم ایران، نقض بخشی از حقوق اساسی ملت ایران در رساندن صدا و نظر خود به جهانیان و نیز گویای پوچ بودن شعار غرب در خصوص “دسترسی آزاد به اطلاعات” و “آزادی بیان” است؛ همان حقوقی که غرب مدعی و مروج آن است و بر مبنای این ادعا، حتی توهین به مقدسات دینی و سماوی را مجاز می‌شمارد؟!

البته توسل به زور و تحریم برای شنیده نشدن صدای دیگران، توسط کشوری که ادعا‌های حقوق بشری اش گوش دنیا را کر کرده، چندان شگفت آور نیست.

کانادا به رفتار‌های آپارتایدی عادت دارد! گور‌های دسته جمعی کودکان بومی این سرزمین، سند آن است! و اینک به “آپارتاید رسانه ای” روی آورده است؟!

آنگاه که شعار رنگ می‌بازد و منطق ضعیف می‌شود، چاره‌ای جز توسل به زور و تحریم باقی نمی‌ماند. “تحریم؛ زبان بین المللی آمریکا و متحدانش” شده است!»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.