ترامپ: نانسی پلوسی یک حیوان است/ خبر بزرگی برایتان دارم!

در ادامه افزایش تنش‌های سیاسی در آمریکا هم‌زمان با برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور، رئیس مجلس نمایندگان کنونی را حیوان خطاب کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، در ادامه افزایش تنش‌ها بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در بحبوحه برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا می‌گوید «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان این کشور «یک حیوان» است.

به نقل از مهر، وی که در جمع هوادارانش در دفاع از نامزدهای جمهوری‌خواه در شهر «دیتون» ایالت اوهایو سخنرانی می‌کرد گفت: واقعیتش رو به شما بگم…فکر می‌کنم، او (نانسی پلوسی) هم یک حیوان است.

ترامپ این اظهارنظر را پس از آن اعلام کرد که خطاب به یکی از اعضای باند تبهکار «Ms-۱۳» که محکوم به قتل شده بود، گفت «او یک حیوان است».

این اظهارات ترامپ درباره پلوسی چند روز پس از آن بیان می‌شود که وشوهر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هدف سو قصد قرار گرفت.

روز جمعه (۶ آبان) «درو هامیل» سخنگوی پلوسی اعلام کرد یک مهاجم به اقامتگاه شخصی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سانفرانسیسکو وارد شده و با خشونت به همسر پلوسی حمله کرده است. رسانه‌های آمریکا اعلام کردند «پل پلوسی»، شوهر پلوسی بر اثر این حمله جمجمه‌اش شکسته شده و بازوی دست راستش هم آسیب دیده است. پل پلوسی، شوهر ۸۲ ساله نانسی پلوسی به علت این جراحات تحت عملی جراحی قرار گفته و جراحی او کاملاً موفق بوده است.

این مطالب را هم ببینید:

گفته می‌شود فرد مظنون «دیوید دِپاپه» ۴۲ ساله نام دارد و هدف از ورودش به محل اقامت نانسی پلوسی را ملاقات با پلوسی اعلام کرده است. پلوسی در زمان این حاثه در سانفرانسیسکو نبوده است.

حمله به منزل رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درست ۱۰ روز مانده به انتخابات میان دوره‌ای رخ داد، انتخاباتی که می‌تواند تغییرات عمده‌ای در کنگره آمریکا را به همراه داشته باشد. پیش بینی می‌شود که جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا پیروز شوند، در حالی که سرنوشت اکثریت سنا آمریکا همچنان نامشخص است.

«جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد حمله به محل اقامت نانسی پلوسی و آسیب‌دیدن شوهرش «نفرت‌انگیز» است و همه باید در مقابل این خشونت در فضای سیاسی بایستند.

بایدن در این‌باره گفت: کافی‌ست، کافی‌ست، کافی‌ست. هر انسان باوجدانی، صرف‌نظر از اینکه موضع سیاسی‌اش چیست، باید آشکارا، صریح و بدون ابهام علیه این خشونت در فضای سیاسی ما بایستد.

رئیس‌جمهور آمریکا حمله به محل اقامت نانسی پلوسی را همانند حمله به ساختمان کنگره دانست و مخالفان سیاسی پلوسی و دموکرات‌ها را به اشاعه عقایدی متهم کرد که برای افراد «بسیار نامتعادل»، مضر و خطرناک هستند.

وی دراین‌باره افزود: آنچه ما را به فکر فرو می‌برد این است که یک حزب (جمهوری‌خواه) می‌تواند از تقلب در انتخابات بگوید و اینکه همه‌گیری کرونا، یک کلاهبرداری است. همه این دروغ‌ها ممکن است بر افرادی تأثیر بگذارند که از لحاظ روحی چندان تعادل ندارند. چرا فکر نمی‌کنیم چنین اقدامی به معنای برهم‌زدن و فاسدکردن فضای سیاسی است؟ کافی‌ست، کافی‌ست.

در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، شماری از هواداران «دونالد ترامپ»، به ساختمان کنگره حمله کردند تا نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را پیدا و مجبورش کنند که انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ و پیرروزی جو بایدن را تأیید نکند.

دونالد ترامپ گفت: «من قصد دارم روز سه‌شنبه آینده – ۱۵ نوامبر – در عمارت مارالاگو خبر بسیار بزرگی را منتشر کنم. فعلا نمی‌خواهیم چیزی باعث کاستن اهمیت انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا شود.»

برخی‌ از حضار در این تجمع گمانه‌زنی کرده‌اند که این رئیس‌جمهوری سابق احتمالا می‌خواهد نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کند.

از زمانی که ریاست دونالد ترامپ در کاخ سفید به اتمام رسید، تجمعات مختلفی را در سرتاسر ایالات متحده آمریکا برگزار کرده و در ماه‌های اخیر کم و بیش از حضور احتمالی خود در رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ سخن گفته است.

در اوایل این هفته، ترامپ اظهار کرد که “به احتمال خیلی خیلی خیلی زیاد” در انتخابات شرکت خواهد کرد و در عین حال خاطرنشان کرد که “خیلی خیلی زود” قصدش را نسبت به حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می‌کند.

آمریکا امروز (سه‌شنبه) مصادف با هشتم نوامبر (۱۷ آبان) با انتخابات سرنوشت‌ساز دو مجلس کنگره روبروست؛ سنا و مجلس نمایندگان. در این انتخابات که عنوان آن  “انتخابات میان‌دوره‌ای” است و زمان آن دو سال پس از انتخابات ریاست جمهوری می‌باشد، یک سوم کرسی‌های سنا و تمام کرسی‌های مجلس نمایندگان به رای گذاشته می‌شوند.

هم‌زمان با اینکه رای‌دهندگان نسبت به رهبری جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل تورم فزاینده و نگرانی‌های مربوط به جرائم در کشور ابراز خشم و ناامیدی می‌کنند، دموکرات‌ها به‌شدت نگران اکثریت ضعیف خود در مجلس نمایندگان و سنا هستند. همچنین، تاریخ نشان می‌دهد دموکرات‌ها به عنوان حزبی در قدرت طی انتخابات میان‌دوره‌ای متحمل زیان‌های قابل‌توجهی خواهند شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.