بورس به مدار ریزش بازگشت +جزئیات

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۶۷۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۸۶۱میلیارد تومان در بیش از ۲۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴هزار و ۲۳۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۱۳هزار و ۶۰۳واحد قرار گرفت.

به نقل از تسنیم، بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خراسان و ذوب آهن اصفهان با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵میلیارد و ۶۰۶میلیون ورقه به‌ارزش ۱۳۴هزار و ۵۰۶میلیارد تومان در ۲۰۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۶۴۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو، و بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام شرکتهای تولید نیروی برق دماوند، آهن و فولاد ارفع و پیا زرکان آق دره شد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.