قیمت خودروهای وارداتی محصولات کیا اعلام شد

با ورود خودروهای وارداتی به کشور بسیاری از افراد منتظر هستند تا ببینند قیمت این خودروها به چه صورت تعیین می‌شود؟

به گزارش تازه‌نیوز، این روزها صحبت درباره واردات خودرو به شدت داغ شده و وزارت صمت اعلام کرده است که به زودی تعداد بیشتری از خودروها به کشور راه پیدا می‌کند.

به نقل از اقتصادنیوز، در حال حاضر تعداد ۲۲ دستگاه کیا از ۶ مدل سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت (شاسی‌بلند) و اسپورتیج (شاسی‌بلند) وارد شده‌اند.

نکته مهم درباره این خودروها قیمت آنها است. آنطور که مشخص است قیمت این محصولات در بورس تعیین خواهد شد. در این میان شاید بد نباشد نگاهی به قیمت صفر خودروهای کیا در بازار بیاندازیم. در حال حاضر قیمت یک کیا اسپورتیج صفر کیلومتر وارداتی مربوط به سال ۹۷ حدود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است. کیا سراتو وارداتی نیز قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی در بازار دارد.​

این مطالب را هم ببینید:

قیمت اپتیما هیبریدی

اگر بخواهید سراغ اپتیما هیبرید بروید این خودرو نیز ۳ میلیارد و ۶۰۰ قیمت دارد. یکی از گران‌ترین مدل‌های کیا در بازار یعنی سورنتو هم با قیمت حدودی ۵ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود. سراتو مونتاژ سایپا ساخت سال ۹۸ هم قیمتی در حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دارد.

چند روزی است که صحبت از واردات خودروهای اقتصادی شده اما باید منتظر ماند و دید که قیمت خودروهای جدید وارد شده به کشور چقدر تعیین خواهد شد. این در شرایطی است که به عنوان مثال قیمت یک کیا اسپورتیج ساخت ۴ سال قبل نزدیک به ۴ میلیارد تومان است، پس نسخه ۲۰۲۳ اسپورتیج چه قیمتی خواهد داشت؟ آنطور که پیش از این تخمین زده شده بود به نظر می‌رسید که قیمت این محصولات حداکثر ۱.۵ میلیارد تومان باشد اما همه چیز به بورس و وضعیت آن برمی‌گردد.

در حال حاضر قیمت کیا اسپورتیج صفر کیلومتر وارداتی مربوط به سال ۹۷ حدود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است. کیا سراتو وارداتی نیز قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی در بازار دارد.

گفتنی است یکی از گران‌ترین مدل‌های کیا در بازار یعنی سورنتو هم با قیمت حدودی ۵ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.