وضعیت آب و هوا در هفتم مهر

طی امروز و فردا دمای هوا در بیشتر مناطق کشور کاهش می‌یابد و بیشترین مقدار کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران خواهد بود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، طبق اعلام سازمان هواشناسی،امروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و برخی مناطق تهران به ویژه شرق استان، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در اردبیل و ارتفاعات کرمان رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

سه شنبه در دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌های مرکزی کرمان، غرب و جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال و جنوب شرق فارس و شمال هرمزگان رشد ابر و در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و در برخی مناطق وزش باد شدید انتظار می‌روند.

چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات غرب و جنوب غربی کشور همچنین روز چهارشنبه در ارتفاعات کرمان نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.روز جمعه بارندگی در شمال غربی کشور متمرکز خواهد بود.

طی امروز و فردا دمای هوا در بیشتر مناطق کشور کاهش می‌یابد و بیشترین مقدار کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه در شمال شرق، شرق و مرکز کشور، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران رخ خواهد داد.

همچنین امروز وزش باد در سواحل دریای خزر شدت یافته و دریای خزر مواج خواهد بود.

امروز در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین و استان‌های اصفهان، قم و نیمه شرقی کشور و روز سه شنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.